הג'יהאד האיסלאמי נערך להסלמה הבאה: "הגדלנו את טווח הרקטות"

בארגון הטרור הקיצוני בעזה מסכמים את סבב הירי האחרון כהצלחה גדולה, ונערכים לעימות הבא. פעילי הג'יהאד מכריזים כי ההכנות להסלמה בשיאן ואיתן מסקנות מהמערכה האחרונה. "שיפרנו את היכולות שלנו, אמרנו שנרחיב את טווח הטילים – וכך עשינו", הודיעו בג'יהאד

מוכנים להסלמה הבאה. פעיל ג'יהאד בעזה (רויטרס)

נגמר סיבוב אחד, ערוכים לסיבוב הבא: "פלוגות ירושלים", הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, הסכימה לפני שבועיים להתחייב להסכם הרגיעה עם ישראל - אך בכיריה מכריזים כי ההיערכות לקראת סיבוב האש הבא כבר בשיאה.

כתבה מיוחדת שפורסמה באתר האינטרנט של הארגון מתעדת ביקור מיוחד ומפגש עם מפקדי מערך הרקטות של הארגון, המתגאים בימים אלו ב"מכה הקשה" שהנחיתו על ישראל במהלך העימות האחרון בדרום.

"לא פשוט לפגוש את הפעילים הללו", נפתח ה'תחקיר' המיוחד. "הם שומרים על אמצעים ביטחוניים מחמירים מאוד ונעים ממקום למקום. כשהגענו למקום המפגש - הם יצאו אלינו מבעד לעצים, כשמעלינו חגים מזל"טים", ממשיך הכתב בתיאור הדרמטי.

אבו מוסעב הוא אחד הפעילים במערך הרקטות. "היחידה נערכת לעימותים הבאים עם האויב, במיוחד אחרי מערכת 'בשורת הניצחון' (הכינוי שהעניק הג'יהאד האסלאמי לסבב האלימות האחרון בדרום)", טוען כתב האתר. בראיון עם אבו מוסעב, מספר פעיל הג'יהאד: "כל המצטרף לשורות 'פלוגות ירושלים' יודע כי העשייה הצבאית אינה קלה, כי אם נעשית לשם שמיים. איני יודע מתי אמות - אך אעשה זאת על קידוש שם אללה".

ואילו אבו חמזה, פעיל בכיר אחר במערך הרקטות שניצל ממספר ניסיונות חיסול ואף נפצע באחד מהם, מספר: "אנחנו יודעים שדרך ההתנגדות רצופה בסכנות וסיומה או בניצחון או במוות על שם קידוש אללה. בדמנו ובדם החללים שלנו נייצר את הניצחון אם ירצה אללה".

"שיפרנו היכולות, כפינו על ישראל לבקש רגיעה"

בהמשך, הוא מתפנה לחשוף את המסקנות שהסיקו פעילי הג'יהאד מהעימותים האחרונים מול ישראל. "שיפרנו את היכולות שלנו מכפי שהיה בעבר. אנחנו יכולים כעת לשגר טילים ורקטות על האויב הפושע תוך שימוש באמצעים ביטחוניים משמעותיים. במערכה האחרונה הוכחנו זאת", הוא אומר. "האויב הציוני ומפקדיו היו שרויים בבלבול רב. למרות שמטוסיהם חגו בשמיים - לוחמי הג'יהאד שלנו המשיכו בירי הטילים והרקטות, וכפו על מפקדי היישות הציונית לבקש רגיעה. הם נכנעו לתנאי הג'יהאד האיסלאמי להפסיק את חיסול אנשי הג'יהאד - והרי שמדובר בהישג עצום בדרך לניצחון הגדול יותר".

"האויב הציוני נכנע". פעילי הג'יהאד (רויטרס)

אבו ח'אלד הוא אחד מבכירי המערך הרקטי בג'יהאד האיסלאמי. "אנחנו ערוכים, הודות לאללה, בכל מקום ברצועת עזה ובכל זמן לפגוע באויב ולהסב לו נזקים. האויב מודע לכך ויודע ש'פלוגות ירושלים' מסוגלת לממש את הבטחותיה", הוא מאיים. "אמרנו בסבבים הקודמים שנרחיב את טווח ירי הטילים - ופגענו באשדוד, אופקים, קריית גת, קריית מלאכי ובחצרים. בעקבות כך גייס האויב מספר מדינות על מנת להפסיק את הירי, מחשש לבאות".

בישראל מעריכים כי מאז השתלטות חמאס על רצועת עזה, התחזק כוחו הצבאי של הג'יהאד האסלאמי בצורה משמעותית, רבות הודות להברחות במנהרות וכן לסיוע מאירן. לאחר הסכם הרגיעה האחרון, דווח כי בטהרן המשיכו הלחצים הכבירים על ראשי הג'יהאד האסלאמי להמשיך ולירות לעבר ישראל. עם זאת, בלחץ חמאס - הסכים הארגון להפסיק את הירי ובכך למנוע תגובה קשה יותר של ישראל ברצועת עזה. בישראל, אגב, דוחים את טענות הג'יהאד לפיהן הוסכם בחשאי להפסיק את מדיניות החיסולים נגד ראשי הטרור בעזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת