הסאנדיי טיימס: "מרגלים ישראלים נכנסים לאירן"

נמשכים הדיווחים על פעולה צבאית ישראלית אפשרית באירן. העיתון הבריטי "סאנדיי טיימס" מדווח הבוקר כי באחרונה הקימה ישראל בסיס בצפון עירק, משם יוצאים אנשיה לפעולות איסוף מודיעין באירן. "המרגלים מודדים את עוצמות הקרינה ומנסים להוכיח שהעשרת האורניום הן למטרות ייצור נשק גרעיני", לשון הדיווח

הכור הגרעיני בבושהר, העין הישראלית פקוחה (חדשות 2)

דמיון עשיר של עיתונאים או תעוזה מבצעית של ישראל? העיתון "סאנדיי טיימס" מדווח הבוקר מפי גורמי מודיעין מערביים בכירים, כי ישראל מפעילה בסיס באזור הכורדי שבצפון עירק, ומשם מבצעת "גיחות מודיעין" לשטח אירן. על פי הדיווח, הגיחות מתבצעות במטרה לעקוב אחרי תכניתה הגרעינית ולנסות ולהוכיח כי אירן פועלת לייצור נשק להשמדה המונית.

העיתון מפרט גם את שיטת הפעולה: הסוכנים הישראלים מתחפשים לחיילים אירנים, כשעמם כלי רכב מוסווים, ובאמצעות מסוקי בלאק-הוק מבצעים את פעולות המודיעין בלבה של אירן. במהלך פעולות אלו, על פי הדיווח, מודדים הישראלים את רמות הקרינה באזורים שונים במדינה.

בשבוע שעבר דיווחה סוכנות הידיעות AP מפי גורמים בכירים בישראל, כי חלון ההזדמנויות לתקיפה צבאית של מתקני הגרעין באירן הולך ואוזל. "האפשרויות שלנו מצטמצמות", אמרו הגורמים, "אירן פועלת ביתר שאת להעביר את מתקני הגרעין שלה אל מתחת לאדמה".

אותם גורמים הוסיפו כי ישראל עדיין תלויה בהחלטה האמריקנית האם לצאת לפעולה צבאית נגד תכנית הגרעין האירנית. "בירושלים מצטרפים לדעה האמריקנית, לפיה אירן עדיין לא קיבלה החלטה סופית אם לבנות פצצת גרעין", אמרו הבכירים הישראלים. "עם זאת, עדיין מרחפת השאלה אם טהרן מסתירה את ייצור הפצצה". החשש בישראל, כפי שמשתקף מדברי הבכירים, הוא להגיע לנקודה בה אירן העשירה די אורניום לפצצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת