ר"מ צרפת: "לא הייתה הוכחה שהמחבל מסוכן"

ראש ממשלת צרפת פרנסואה פיון מנסה להדוף את הביקורת שמופנית כלפי שירותי הביון במדינה, בנוגע לעובדה שלא הצליחו למנוע את פיגוע הירי בביה"ס היהודי בטולוז. לדבריו: "לא התקבל מידע ממשי בדבר מסוכנותו של המחבל מוחמד מראח וכי שירותי המודיעין פעלו כפי שיכלו במסגרת החוק"

ראש ממשלת צרפת פרנסואה פיון התייחס הבוקר לביקורת המופנית כלפי תפקוד שירותי הביון הצרפתיים, בדבר אי מניעת פיגוע הירי בבית הספר היהודי בטולוז. בריאיון לתחנת הרדיו הצרפתית RTL אמר פיון כי "לא הייתה כל הוכחה בדבר רמת המסוכנות של מוחמד פראח".

עוד הוסיף פיון כי "במסגרת החוק הצרפתי לא ניתן לעקוב אחרי האדם ללא האישורים המתאימים, וכי שירותי הביון פעלו כפי שהיה ביכולתם, ובסופו של דבר לא ניתן היה לעצור את מבצע הטבח".

משטרת צרפת האריכה הבוקר את מעצרם של שלושת קרובי משפחתו של מוחמד מראח, בין העצורים אמו, אחיובן ה-27 וחברתו של האח. השלושה טענו כי לא ידעו על התוכניות של קרובם.

בצרפת מתחזקת הביקורת על אופן הפריצה לבית המחבל

במשך 32 שעות התבצרו כוחות הביטחון בצרפת סביב ביתו של מראח, עד שלבסוף חדרו לביתו, ניהלו עמו קרב יריות, שהוביל לקפיצתו מהחלון ולמותו. הבוקר עלו שאלות רבות וביניהן מדוע המחבל לא נעצר לפני שהצליח לרצוח ארבעה חיילים, וארבעה אזרחים תמימים.

הביקורת שנשמעת בצרפת אודות רגע הפריצה נחלקת הבוקר לשניים: יש הטוענים כי מדובר בכישלון מודיעיני של כוחות הביטחון במדינה, כמו כן, עולה השאלה כיצד במשך שנים שבהם התקבל מידע אודות פעילותו, לא התחברו הנקודות לקו. מאידך, יש אלו המעלים תהיות לגבי העובדה שהכוחות המיוחדים פשטו על הבית לאחר 32 שעות, ולא חיכו עוד קצת, כדי להשאירו בחיים.

הנשיא הצרפתי סרקוזי שב הבוקר לעסוק במסע הבחירות הקרב. כחלק מאירועי הימים האחרונים, הוא הודיע הלילה כי יקצה למודיעין הצרפתי משאבים נוספים כדי לפענח את תאי הטרור שפועלים במדינתו. במקביל, ממשיכים הבוקר לבדוק בצרפת, האם למראח היו שותפים נוספים בטבח האכזרי.

סוף המצור בטולוז - כותרות אחרונות בחדשות 2 באינטרנט:

השב"כ יבדוק כיצד המחבל נכנס לארץ

דיווח: המחבל מטולוז ביקר בעבר בישראל

שלב אחר שלב: כך התבצעה ההסתערות על בית המחבל בטולוז

מומחי ביטחון בישראל: פעולת הקומנדו - כישלון

תיעוד: הפשיטה על בית המחבל בטולוז

המחבל מטולוז נהרג מירי שוטרים בפשיטה על ביתו

שכנתו של מראח: "התלוננתי עליו בלי סוף"

צפו: כך נראה המחבל מטולוז

המחדל הצרפתי: כך הרוצח לא נעצר

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת