עיתון אירני: כך תיראה התגובה על מתקפה

מאמר שפורסם ברפובליקה האסלאמית מתאר את האופן שבו לכאורה יגיבו במשמרות המהפכה על תרחיש שבו ינקוט המערב פעולה צבאית בשטחם. לפי ההנחה הרווחת שם, תתבצע הפלישה באופן קרקעי

כך תיראה התגובה האירנית? (רויטרס)

כך נתמודד עם תקיפת המערב: מאמר מערכת שפורסם לאחרונה בעיתון המזוהה עם כוחות "משמרות המהפכה" באירן, מפרט כיצד מתכוונים ברפובליקה האסלאמית להגיב על תרחיש של פעולה צבאית של המערב בשטחה. מכון "ממר"י" לחקר התקשורת במזרח התיכון פרסם חלקים נרחבים מהמסמך - שבהם מפורטים אמצעי הלחימה השונים שבהם עלול משטר האייתולות לעשות שימוש בתגובה על פעולה נגדו.

חלק מאותם כלי נשק הוצגו לראווה רק לאחרונה, בתמרון הנרחב שערכו משמרות המהפכה בחלקה המזרחי של אירן. המאמר המדובר פורסם בעיתון האירני "משרק". הוא עוסק, ברובו, בחלקה הקרקעי של פעולת התגובה לכאורה של טהרן נגד כוחות המערב - שכן לפי הפרסום, רווחת ברפובליקה האיסלאמית ההנחה שפלישה לשטחה תתבצע באופן זה.

עיקר המאמר מוקדש לחלקה הקרקעי של הפעולה הצבאית של כוחות המערב, והוא יוצא מנקודת הנחה שהפלישה לשטחי הרפובליקה האסלאמית תתבצע מן הקרקע. מדובר בהתייחסות יוצאת דופן של אירן לאיומים מהמערב, שכן בפעם הראשונה היא מכריזה על היערכות לפלישה קרקעית לשטחה – ולאוו דווקא פעולה מן האוויר.

לאירן נגמשים חסיני נשק כימי וביולוגי

בין היתר, הוזכר במאמר כי בידי משמרות המהפכה כלי נשק בעלי טכנולוגיית הפעלה באמצעות שלט רחוק וכן "מוקשים חכמים". על האופן שבו תתבצע פעולת התגמול נכתב: "טנקים מסוג T-72 וכוחות חי"ר מצויידים במשגרי טילים ישיבו אש. הטנקים יהיו פרוסים בשטח, ייצאו ממקומות מסתור ואז יפתיעו את האויב וישמידו מטרות. כך תורגל גם בתמרון האחרון".

באשר ליכולותיו של הטנק שהוזכר, ציינו מחברי המאמר כי הוא מצויד בטילים מונחי-לייזר מסוג "טונדאר" בעלי טווח מרבי של ארבעה קילומטרים. "הם ישמידו כוחות ימיים ושריון ויכולים לחדור גם בטון ולפגוע במטרות נעות", כתבו שם. נוסף על כך, נטען כי בידי אירן גם נגמ"שים בעלי חסינות מפני נשק כימי וביולוגי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת