דיווח: המחבל מטולוז ביקר בעבר בישראל

העיתון הצרפתי "לה מונד" חושף היום כי הרוצח מטולוז, מוחמד מראח, ביקר בעבר גם בישראל ובמדינות נוספות במזרח התיכון. את הדברים חשף קצין אמריקני בכיר ששירת באפגניסטן, שהוסיף כי לא מן הנמנע שלאור קשריו של המחבל לפעילי אל-קעידה, הוא אף ביקר או ניסה לבקר ביהודה ושומרון, ייתכן למטרת איסוף מודיעין לפיגועים

המחבל מוחמד מראח. פרטים חדשים נחשפים

ככל שחולפות השעות מאז תום המצור על ביתו של הרוצח מטולוז, שהסתיים במותו של האיש שרצח שבעה בני אדם כולל ארבעה יהודים בבית הספר "אוצר התורה", מתגלים פרטים חדשים על פעילותו של המחבל.

על פי דיווח היום בעיתון הצרפתי "לה מונד", קצין אמריקני בכיר באפגניסטן חשף פרטים חדשים אודות תקופת מאסרו של מראח בקנדהאר, לאחר שנחשד בהנחת מטעני חבלה לכוחות ארה"ב וצרפת שפעלו שם. מראח אף נשלח לכלא בקנדהאר, אולם נמלט משם יחד עם מאות אסירי טליבאן בתום פריצה לכלא של אנשי אל-קעידה.

הקצין האמריקני סיפר כי דרכונו של המחבל מוחמד מראח הכיל מספר חותמות שחשפו את ביקוריו במספר מדינות. בין היתר נחשף כי הוא ביקר בישראל, ולאחר מכן בסוריה, עירק וירדן. בדרכונו של מראח הופיעו חותמות כניסה ויציאה מנמל התעופה בן-גוריון, בתקופה שלפני שנת 2010, כך דווח.

בדיווח לא נמסרו פרטים נוספים אודות מטרת ביקורו של מראח בישראל, אך אותו מקור אמר ל"לה מונד" כי לא מן הנמנע שלאור קשריו של המחבל לפעילי אל-קעידה,  הוא אף ביקר או ניסה לבקר ביהודה ושומרון. עוד לא ברור, כך על פי הדיווח, אם מטרת ביקורו בארץ הייתה איסוף מודיעין לפיגועים.

במקביל, מקור מודיעיני בארה"ב מסר לרשת CNN כי פעילותו של מראח באפגניסטן הובילה להכנסתו ל"רשימה השחורה" של אנשים הקשורים לטרור עליהם נאסר לטוס לארה"ב. המקור הוסיף כי המחבל היה ברשימה מזה זמן רב, בעקבות השתתפותו במחנה אימונים של אל-קעידה.

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה כי "אנו בודקים את המידע".

סוף המצור בטולוז - כותרות אחרונות בחדשות 2 באינטרנט:

שלב אחר שלב: כך התבצעה ההסתערות על בית המחבל בטולוז

מומחי ביטחון בישראל: פעולת הקומנדו - כישלון

תיעוד: הפשיטה על בית המחבל בטולוז

המחבל מטולוז נהרג מירי שוטרים בפשיטה על ביתו

שכנתו של מראח: "התלוננתי עליו בלי סוף"

צפו: כך נראה המחבל מטולוז

המחדל הצרפתי: כך הרוצח לא נעצר

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת