תיעוד: חיפוש לילי של חיילי צה"ל בבית עצור פלסטיני

בכפר נאבי סאלח, מצפון לרמאללה, מתרחשים בכל יום שישי עימותים בין צה"ל למפגינים פלסטינים שמוחים נגד גדר ההפרדה. אמש בשעת לילה מאוחרת, פשט כוח צה"ל על בתים של שניים ממארגני ההפגנות. הצצה לשגרה בשטחים בתיעוד מיוחד

הסיטואציה הזאת אינה יוצאת דופן: כוח צה"ל פושט על בית פלסטיני בכפר נבי סאלח, מצפון לרמאללה, לעיתים לצורך מעצרים ולפעמים להחרמת ציבור. תיעוד מיוחד שהגיע לידי חדשות 2 מתאר את הסיטואציה בה נכנסים חיילי צה"ל לבית פלסטיני, של חשוד המוחזק במעצר בישראל כבר שנה.

החיילים עורכים חיפוש בבית, בו הם מחרימים חפצים אישיים - וגורמים לזעמם של בני המשפחה. הילדים מתעוררים משנתם ומלווים את החיילים בחיפושים ברחבי הבית.

בתיעוד הווידאו נראים תושבי הבית מטיחים בחיילים: "מה אתם רוצים? אתם חושבים שמה שאתם עושים ירתיע אותנו?". ואילו החיילים ממשיכים לבצע את משימתם, מבלי להגיב לצעקות בבית.

המשפחה: לא היה צו חיפוש

הפלסטינים מדווחים כי בשבוע וחצי האחרונים בוצעו בנבי סאלח, מעוז הפגנות מוכר נגד גדר ההפרדה, לפחות שש פשיטות ליליות מהסוג שמתועד בסרטון.

המשפחה שצילמה את המבצע הצבאי בביתה ביקשה להראות שגרה קשה, וטענה כי החיילים לא הציגו צו חיפוש בבית והחרימו ציוד אישי. עם זאת, החיילים מתועדים בו כסבלנים וממוקדים בפעילותם.

בסופו של דבר החיילים עוזבים את הבית, בעוד אירוע שלא יגיע לכותרות - בעוד לילה לבן שעובר על נבי סאלח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת