חלוקת ערכות המגן תיפסק בעוד תשעה ימים

אזרחים שטרם הצטיידו באביזרים לשעת מלחמה יוכלו לעשות זאת רק עד 30 במרס, אז תיפסק כליל החלוקה. במערכת הביטחון הטיחו האשמות בממשלה: גורמים שם האשימו כי הסיבה למצב היא מחסור תקציבי

ערכות מגן. רק עוד 9 ימים (רויטרס)

אם אין לכם עדיין ערכות מגן – כדאי שתצאו כבר עכשיו לתחנות החלוקה: ב-30 במרס תיפסק כליל החלוקה לאזרחי ישראל. גורמים במערכת הביטחון גלגלו את האחריות למהלך לפתחה של הממשלה וטענו כי הקיצוצים בתקציב המשרד והועבדה שטרם הועברו משאבים למימון הפרויקט הם שהביאו למצב.

 "המדינה לא מבינה את החשיבות של זה. יקרה פה אסון", הזהירו גורמים במערכת הביטחון. "זה לא נראה מוחשי ולכן אנשים שאננים, אבל מדובר כאן במחדל אמיתי".

הנתונים מצביעים על כך שעד כה, הצטיידו בערכות החדשות רק 55% אחוזים מכלל אזרחי ישראל. יתר האוכלוסיה תאלץ לקבל על עצמה את הסיכון שלא תהיה מוכנה למצב לחימה שיתנהל גם בעורף.

"בעקבות הקיצוץ התקציבי והעובדה שהפרויקט לא מתוקצב עוד על ידי ממשלת ישראל, תיפסק חלוקת ערכות המגן ב-30 במרס", הסבירו בצה"ל. במשרד הביטחון הסבירו בתגובה כי אנשיהם "פועלים מול משרדי הממשלה השונים לפתרון הבעיה".

"זאת שערורייה – חסרים 3.5 מיליון ערכות"

יו"ר ועדת המשנה לבחינת מוכנות העורף במצבי חירום, ח"כ זאב בילסקי מקדימה, האשים את הממשלה בהפקרת האזרחים. "זאת שערורייה", הוא אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט - ושאל: "למה לא דאגו שיהיו 100% ערכות לכולם? הוצאנו מכתב לראש הממשלה ואנו מקווים שהוא יורה להעביר תקציב".

להערכת בילסקי, גם אם בקשתו תענה בחיוב - יחלוף פרק זמן מרבי של עד שלוש שנים עד שמערכת הביטחון תצליח להצטייד בכמות ערכות מספקת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת