הכירו את רקס: הרובוט הלוחם

פיתוח של התעשייה האווירית שהושלם בשבועות האחרונים יסייע לחיילים בשטח בנשיאת התחמושת והציוד האישי, יקבל פקודות באמצעות שלט רחוק ואפילו יעזור בחילוץ חיילים מהשטח בעת הצורך. הפורטר הצה"לי - גרסת הרובוט

רקס, הרובוט החדש של הלוחמים (התעשייה האווירית)

חלומו של כל חייל: רובוט שיוכל להתלוות לחיילים בשטח ולמלא את כל צרכיהם כולל סחיבת ציוד ותחמושת. נשמע לא מציאותי? הכירו את רקס, רובוט הפורטר שפיתוו הושלם בשבועו האחרונים בתעשייה האווירית.

המהנדסים במפעל להב של התעשייה האווירית השלימו את פיתוח הכלי, שאמור להיות ידידו הטוב ביותר של הלוחם. בתור אחד שמתלווה לצוות הלוחמים, הוא יודע להשתרך מאחורי החיילים בהתאם לקצב הליכתם, להגיב לפקודות שיקבל באמצעות שלט רחוק, לשאת ציוד אישי, מזון, תחמושת ואפילו לחלץ פצוע מהשטח בעת צרה.

רקס אמור להיות החלופה הרובוטית ללמה החברותית שליוותה חלק מכוחות צה"ל במלחמת לבנון השנייה. בניגוד לבהמות המשא, רקס לא נכנס לפאניקה כשנשמעים קולות ירי ואין צורך להאכיל ולהשקות אותו בשדה הקרב.

אורי פז מידן, מנהל תוכנית הרובוטיקה הצבאית של התעשייה האווירית, דווקא מפרגן למתחרה. "דווקא צריך להעריך את הלמה", אמר בריאיון ל"גלובס". "הן נותנות מענה יצירתי למצב שבו לוחמים סוחבים כמויות גדולות של ציוד אישי למרחקים גדולים. אם במלחמת העולם השנייה לוחם שנחת בחופי נורמנדי סחב בממוצע כ-15 ק"ג של ציוד, כיום לוחם ממוצע נדרש לשאת כמעט פי שלושה".

רקס שוקל כ-200 ק"ג ומתוכנן לשאת מטען במשקל כולל של רבע טון, אותו ניתן להעמיס ולפרוק במהירות. מנוע בנזין בנפח של 170 סמ"ק מאפשר לו לנוע במהירויות משתנות שבין 1 ל-15 קמ"ש - כדי לאפשר התאמה מוחלטת לקצב ההליכה של חיילי החי"ר בתנאי שטח. "זה היה אתגר אדיר עבורנו", אומר פז מידן, "כדי להגיע למצב שהכלי ידע לנסוע כל כך לאט, היינו צריכים להשקיע בפיתוח , כי עד כה כל הפיתוחים בתחום הרכב הופנו לטובת זה שהרכב יהיה מהיר יותר, יגיע במהירות מרבית מנקודה לנקודה".

חיית שטח שהיא רובוט

הצוות בראשות מידן הגדיר שורה של דרישות לכלי שאמור ללוות את לוחמי הרגלים. הכלי אמור להיות ארוך דיו כדי לשאת אלונקה לפינוי פצוע אחד, צר מספיק כדי להיכנס בדלת סטנדרטית או לנוע בסמטה צרה, נמוך כך שאפשר יהיה להכניסו למסוק הסער "בלק-הוק" וחזק - כך שיוכל לנוע בתנאי שטח קשים ולתפקד היטב.

על מגבלת העבירות של הרקס במקרה של מכשולים, הצליחו המהנדסים של התעשייה האווירית להתגבר באמצעות בנייתו ממרכב קל יחסית, כך ששניים או שלושה חיילים יכולים לפרוק מהרובוט את המטען שהוא נושא ואז להרים אותו מעל המכשול.

"אחד מחיילי הכוח יניע את רקס באמצעות שלט רחוק, שמידותיו כמידותיו של חצי מכשיר סמארטפון ובו חמישה לחצנים. בלחיצת כפתור, הוא יוכל לקבוע לו באיזו מהירות לנסוע, את המרחק שעליו לשמור מהכוח (מ-3 עד 100 מטרים). הוא מסוגל לבצע זאת הודות למערכות של חיישני GPS ועקיבה אופטית שמותקנות על הכלי. מערכות אלה מאפשרות לרקס לקיים עקיבה אמינה אחר הכוח המוביל", אמר מידן.

רובוט, שפר הופעתך

מעבר להיותו הסבל האולטימטיבי שיישא עבור לוחמי גולני במלחמה הבאה את הטילים, הרימונים ואת מנות הקרב - בתעשייה האווירית כבר חושבים על שורה של אפליקציות לפלטפורמה של רקס. על אותו עיקרון, אפשר להתקין על הרובוט מערכות מתקדמות שיוכלו לשמש לאיסוף וקליטת מידע בזמן אמת עבור כוח שנמצא בפעילות מבצעית בשטח. כמו כן ניתן להגדיר רובוט אחר כגנרטור נייד שתפקידו יהיה להטעין מכשירים ואמצעים אלקטרוניים המשמשים את הכוחות במסגרת לחימה - כמו אמצעי שליטה ובקרה על כלי טייס בלתי מאוישים ועוד.

מידן מוסיף כי תרחיש שבו חייל אחד יהיה אחראי על מספר רובוטים שלהם תפקידים שונים - אינו בלתי סביר. התעשייה האווירית מציגה את רקס במסגרת הכנס הבינלאומי לכלים בלתי מאוישים, AUVSI שנפתח היום בתל אביב בהשתתפות נציגים ממערכות ביטחון וצבאות מהעולם. בכנס ימסרו מהנדסי החברה עדכונים אודות תכניות פיתוח בתחום הרובוטיקה הקרקעית, כלי שייט בלתי מאוישים, מערכות ניווט וראיית לילה ועוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת