הותר לפרסום: נלכד פעיל חמאס שתכנן לחטוף חייל

פעיל החמאס מחמד אבו עאדרה, שפעל לחטיפת חייל צה"ל וכן תכנן לבצע פיגוע התאבדות באילת, נעצר בסוף החודש שעבר - כך התיר היום השב"כ לפרסום. בין היתר הוא אסף מידע על יעדים בעיר אילת. כתב אישום הוגש נגדו בבית המשפט המחוזי בבאר שבע בגין מגע עם סוכן חוץ, כוונה לפגוע בביטחון המדינה, קשירת קשר לחטיפה ועוד

"תכנן פיגוע בעיר אילת". צילום ארכיון (רויטרס)

הותר לפרסום: שירות הביטחון הכללי עצר בסוף פברואר את מחמד אבו עאדרה, פעיל חמאס מרפיח, שפעל במסגרת הזרוע הצבאית של חמאס לטובת מימוש פיגוע חטיפת חייל וכן פיגוע התאבדות באזור אילת.

אבו עאדרה, תושב רפיח, נתפס כשניסה להסתנן לישראל יחד עם נוספים דרך גבול רצועת עזה. בחקירתו הודה כי במהלך פברואר 2011 ברח לסיני, דרך מנהרה, בעקבות הסתבכות בפלילים. ביחד עם פעיל חמאס נוסף הוא אסף מודיעין על מעבר טאבה, על מוצבים ישראלים הפרוסים לאורך הגבול עם מצרים ועל יעדים בעיר אילת. כחלק מפעילותם, חדרו השניים מספר פעמים לתוך שטחי ישראל במטרה לאסוף מודיעין טוב יותר אודות המטרות ודרכי הגישה אליהם.

הפעיל הודה בחקירתו כי הביע הסכמתו להחדיר חוליית מתאבדים לאילת. עוד ציין שנאמר לו כי הושלמה הכשרת המפגעים לפיגוע חוליית המתאבדים וכן הוכנה התשתית להובלתם בסיני אולם הם ממתינים כעת להבשלת התנאים למימושו.

היום הוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד העצור בסעיפי אישום הכוללים: מגע עם סוכן חוץ, חברות בהתארגנות בלתי מותרת, קשירת קשר לביצוע פשע מסוג רצח, קשירת קשר לביצוע פשע מסוג חטיפה וכוונה לפגוע בביטחון המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת