יאיר נתניהו נטש משמרת - וקיבל ריתוק

סמל יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה המשרת בדובר צה"ל, יצא מהבסיס בליל שבת האחרון והלך לסעוד עם משפחתו ללא רשות. עיתונאים זרים לא קיבלו מענה כשהתקשרו לדובר צה"ל, וכך גילו מפקדיו של יאיר מה קרה - אלא שאחרי שנתפס, הוא לא אמר אמת. העונש: 21 ימי ריתוק. דובר צה"ל: החייל ייענש בהתאם לחומרת מעשיו

נטש משמרת ורותק. יאיר נתניהו (חדשות 2)

מבוכה לראש הממשלה: סמל יאיר נתניהו נענש בריתוק ל־21 יום אחרי שבליל שבת נטש את המשמרת שלו ביחידתו והלך לסעוד עם משפחתו. הידיעה פורסמה הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות".

יאיר נתניהו משרת בענף תקשורת בינלאומית בדובר צה"ל. בסוף השבוע האחרוןהוא שובץ לתורנות יחד עם חייל נוסף ביחידה, אך במהלך המשמרת החליט ללכת לביתו בירושלים מבלי לקבל אישור ממפקדיו.

עיתונאים זרים התקשרו לקבל מענה בנושא כלשהו מדובר צה"ל, אולם לא קיבלו מענה, וכך למעשה מפקדיו של יאיר גילו על האירוע. מפקדו, בדרגת סרן, ערך ביקורת ביחידה ולאחר שלא מצא את יאיר, יצר איתו קשר בנייד וזה סימס לו כי "קפץ להביא אוכל". אלא שבהמשך התברר כי לא מדובר ב"קפיצה" אלא במספר שעות בהן החייל נטש את המשמרת ללא כל אישור.

יתרה מזאת, את סמל נתניהו - המאובטח מתוקף היותו בנו של ראש הממשלה - ליוו שני מאבטחים במהלך ה"קפיצה" הביתה בסוף השבוע, אולם הם רק ביצעו את תפקידם ולכן לא נשפטו.

ראש ענף תקשורת בינלאומית בדובר צה"ל, סגן־אלוף אביטל לייבוביץ', שפטה את החייל על נפקדות מהשירות ואמירת שקר למפקדו. נתניהו רותק לבסיס לשלושה שבועות ואתמול כבר הספיק להגיש בקשת מחילה מדובר צה"ל.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "החייל נשפט וייענש בהתאם לחומרת מעשיו. אין בכוונתנו להתייחס להתנהלות בין החייל למפקדיו". מלשכת ראש הממשלה לא נמסרה תגובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת