ירידה בגיוס חיילים לגדוד הדרוזי

צעירי העדה הדרוזית מעדיפים בשנים האחרונות להגיע לגדודים אחרים בצה"ל - והביאו לירידה בגיוס לגדוד "חרב" הדרוזי. בעדה הדרוזית חוששים מהתופעה. בצה"ל ייבחנו למה הם מגיעים לגדודים אחרים ואיך אם משתלבים שם אך מבהירים: "אין כל כוונה לסגור את הגדוד"

הדרוזים מעדיפים גדודים אחרים, ארכיון (דו"צ)

בשנים האחרונות, צעירי העדה הדרוזית המתגייסים לצה"ל מעדיפים להגיע לגדודים ה"מעורבים" הרגילים דווקא ולא לגדוד הדרוזי "חרב", כך עולה מנתוני צה"ל. אם בעבר יותר מ-100% מהמתגייסים בני העדה רצו להגיע לגדוד היום מבקשים להגיע רק 65% מהם.

הגדוד הדרוזי "חרב" פועל בגזרה אטרקטיבית במיוחד וכן בעל הצלחות מבצעיות רבות, בעיקר במלחמת לבנון השנייה במהלכה הוא זכה לצל"ש מאלוף פיקוד הצפון. בצה"ל החליטו לבדוק איך ניתן להחזיר את הדרוזים לגדוד הדרוזי ולבחון מדוע הם מעדיפים לעבור לגדודים אחרים "מעורבים".

"אנו נבחן איך הם משתלבים ביחידות אחרות ונעקוב אחריהם שם", סיפר גורם צבאי בכיר לחדשות 2 באינטרנט. "בכירים בעדה הדרוזית טוענים שאם החיילים לא יתגייסו לגדוד אז השרידות שלהם בצה"ל תהייה נמוכה", סיפר גורם צבאי בכיר. גורם אחר ציין כי הדרוזים מנסים להתערות יותר בחברה הישראלית ולצאת מתדמית ה"דרוזי" ולכן הם שואפים להגיע לגדודים אחרים. "הם רוצים שייראו אותם כקצינים ישראלים ולא דרוזים, זה חלק מתהליך המודרניזציה שעובר על החברה הדרוזית".

בצבא מבהירים כי אין כל כוונה לסגור את הגדוד וכי הוא גדוד מקצועי, מבצעי ומוצלח שהכרחי לתפקודו של צה"ל. "זה לא עלה בשום דיון ולא נראה באופק", הדגיש קצין בכיר בצה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת