גנץ נפגש עם דמפסי: מאוחדים נגד אירן, חלוקים על הדרך

על רקע המאבק הבינלאומי באירן גרעינית, הכולל סנקציות אמריקניות ואירופיות ושיח הולך וגובר בנוגע לפעולה צבאית במדינה האיסלאמית, נפגשו הערב הרמטכ"ל הישראלי בני גנץ, עם מקבילו האמריקני הגנרל מרטין דמפסי. שני הצדדים מסכימים כי יש לעצור את אירן הגרעינית, אך חלוקים לגבי הדרך

הרמטכ"ל האמריקני דמפסי נפגש היום עם הרמטכ"ל גנץ. בפגישה בין השניים, נדמה כי ההסכמות הישנות עודן בעינן - אך כך גם המחלוקות הישנות. כששני הרמטכ"לים נפגשים ומדברים, מרחב ההסכמה הוא איפה נמצאת אירן. התמונה המודיעינית זהה בצה"ל ובצבא ארצות הברית: שני הצדדים מבינים לאן הם הגיעו, היכן הם בתהליך, ואת עניין החוסן שהם מנסים לייצר עבור מתקני הגרעין שלהם. בעניין הזה, יש הסכמה מוחלטת.

היכן בכל זאת חילוקי הדעות בין שני המצביאים? הם נוגעים לתהליך. התהליך פירושו, למשל, מה תהיה חצייה של קו אדום. הישראלים אומרים דבר אחד, האמריקנים אמרו קצת אחרת. סוגיה מכרעת היא מתי, למשל, יהיה אפשר להכריז על הסנקציות כמשהו שלא מביא לתוצאה רצויה ואז עוברים לתכנית אחרת.

גם כאן, הישראלים והאמריקנים רואים לא בדיוק עין בעין את תמונת המצב ולא מסוגלים להסכים על קו אדום שכזה. אלו עיקר הדברים עליהם מדבר בני גנץ עם מקבילו האמריקני. ואולם, נדמה שלא לובשי המדים הם אלו שיכולים לחלץ את המחלוקת הזו. בסופו של דבר, זה לא עניין לאנשי הצבא, אלא עניין לבית הלבן וללשכת ראש הממשלה בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת