החשודים בהתעללות בגבעתי: "הזובור - חלק מההווי"

אל בית הדין הצבאי הובאו חמשת הלוחמים שהיו מעורבים במסכת מעשי האלימות בחיילים צעירים שהתגייסו לשורות החטיבה. את המעשים המיוחסים להם תיארו כחלק שגרתי מהאווירה שם

התעללות בצה"ל. ארכיון (חדשות 2)

חמשת לוחמי גבעתי החשודים במעורבות ב"זובור" האלים בחיילים ה"צעירים" שהצטרפו לשורות החטיבה, שכללו - בין היתר - הכאות, הצלפות, פציעה באמצעות אקדח סיכות ועוד - הובאו היום לדיון בהארכת מעצרם בבית דין צבאי.

בדיון ניסו להצדיק את המעשים המיוחסים להם בהסבר כי אלה נעשו "במסגרת ההווי המסורתי" של הפלוגה, ועל כן - לא ראו בכך פסול. הם גם ציינו כי בראשית שירותם הצבאי זכו ליחס דומה מהלוחמים הוותיקים.

שיר לוי, אמו של אחד האחראים למעשים הקשים, סיפרה בריאיון ל"שש" עם עודד בן-עמי כי בנה נפל אף הוא קורבן לאותם המעשים שביצע מאוחר יותר באחרים.

כשנודעו לה המעשים שיוחסו לבנה, קיבלה זאת לוי בהפתעה. "לא חינכתי ילד לדברים כאלה", היא סיפרה.

נוסף על כך, ציינה האם כי "לפני שנה וחצי הוא הגיע הביתה ובטעות הוריד את החולצה, כשהוא היה חייל צעיר. ראיתי על הגב שלו סימנים של הצלפות ודם. כולו היה חבול. זה היה שבוע אחרי שזה קרה לו".

לדברי האם, הצליח בנה לתרץ את הפגיעות בגופו כך שהיא עצמה האמינה לגרסתו. "קניתי את הסיפורים שהוא מכר", היא הודתה. "הוא טען שזו סדנת שבי, אבל מה שקרה זה שהוא היה 'צעיר' והוותיקים הצליפו בו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת