גל מעצרים של בכירי חמאס בשכם

29 פעילי חמאס, שעל פי החשד תכננו לבצע פיגועים במימון של חמאס חו"ל, נעצרו בפעילות משותפת של צה"ל, שב"כ והמשטרה. בין העצורים נמצאים גם אסירים לשעבר ובכירים בארגון, שהגבירו את היקף פעולות הטרור בשכם

ארכיון (דובר צהל)

מאבק נחוש בטרור ביהודה ושומרון: בפעילות משותפת של צה"ל, שב"כ והמשטרה נעצרו הלילה (רביעי) 29 פעילי חמאס בשכם, בחשד שתכננו לבצע פיגועים נגד ישראל. בין העצורים נמצאים גם בכירים בארגון ואסירים לשעבר. מדובר בצעד נוסף נגד ארגון הטרור, שרק אתמול פורסם כי סוכל פיגוע שהארגון תכנן לבצע בפורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרקע לגל המעצרים הוא החשד שפעילים אלו עמדו להוציא לפועל פיגועים, במימון ובהכוונה של חמאס חו"ל. במערכת הביטחון הדגישו כי בתקופה האחרונה זוהתה התגברות של פעילות חמאס באזור שכם. העצורים הועברו לחקירת שב"כ. גם אתמול ביצע הצבא מעצרים רבים ביהודה ושומרון, ו-17 חשודים בהפרות סדר הועברו לחקירה.

החולייה שנחשפה אתמול

חולייה שתכננה פיגוע ירי נעצרה

אתמול הותר לפרסום כי בפעילות של השב"כ, בשיתוף צה"ל ומשטרת ישראל, נחשפה חולייה צבאית של חמאס שחבריה תכננו לבצע פיגוע ירי לעבר כוחות צה"ל באזור אבו דיס בירושלים במהלך חג הפורים האחרון. מהחקירה עולה כי חברי החולייה רכשו רכב לטובת ביצוע הפיגוע, ביצעו אימוני ירי ואספו מידע על היעד לפיגוע. הם נעצרו בטרם הצליחו להוציא את תכניתם אל הפועל. במסגרת החקירה נתפסו אמצעי לחימה שיועדו לשמש את החולייה לביצוע הפיגוע.

חברי החולייה המרכזיים נעצרו על ידי לוחמי סיירת דובדבן בתחילת חודש מרס האחרון. בימים הקרובים יוגשו לבית המשפט הצבאי ביהודה כתבי אישום נגד חברי החולייה. בשב"כ מבהירים כי מעצר החולייה, שמנע פיגוע חמור במהלך פורים, מצביע על המוטיבציה הגבוהה מצד חמאס להוציא אל הפועל פיגועים בירושלים ובסביבתה ועל המסוכנות מפעילי חמאס השבים למעגל הטרור לאחר שחרורם מהכלא.