סגול עולה: אלה מצטייני הכושר של צה"ל

גבעתי ניצחה בין החטיבות, ויחד איתה גם מפקד החטיבה וינטר. את התואר קטפה גם סיירת החטיבה רימון בבית היחידות המיוחדת. מיהי היחידה המיוחדת מספר 1? הרשימה

אילוסטרציה (רויטרס)

חטיבת גבעתי היא הזוכה הגדולה של בוחן הכשירות הצה"לי שמתקיים מדי שנה. היום (שלישי) נערך הטקס שבמסגרתו הוכרזו המצטיינים במסגרת האישית ובמסגרות היחידתיות. בבוחן השתתפו כלל חטיבות החי"ר: גבעתי, גולני, צנחנים, נח"ל, כפיר, ביסל"ח ובה"ד 1 ונבחנה כשירותם של כלל הקצינים בחטיבות החי"ר, כשהשאיפה היא שכל קצין וקצין יעבור את בוחן הכשירות בהצלחה. הבוחן מורכב מריצת ניווט, בוחן מסלול מכשולים וירי לאחר מאמץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברשימת המח"טים הגיע ראשון מח"ט גבעתי, אלוף-משנה עופר וינטר, כאשר חטיבת גבעתי הגיעה גם היא אל המקום הראשון מבין כלל החטיבות. מדובר בהישג משמעותי לחטיבה הסגולה, כאשר גם במבצע "צוק איתן" הייתה החטיבה המצול"שת ביותר. גם בתחום היחידות המיוחדות, הגיעה יחידת רימון, הסיירת המדברית של חטיבת גבעתי למקום הראשון. סיירת רימון הוקמה לפני חמש שנים על מנת לשמש כסיירת מבצעית אשר מתמחה בלחימה בגזרת הדרום, ובמבצע "צוק איתן" פעלה באופן אופרטיבי לראשונה, פעילות עליה קיבלה צל״ש אלוף פיקוד הדרום.

התוצאות המלאות

בית החטיבות:
1. חטיבת גבעתי
2. בית הספר למקצועות החי"ר
3. בית הספר לקצינים

יחידות מובחרות:
1. רימון
2. עוקץ
3. לוט"ר

בסיסי הכשרה:
1. בא"ח גולני
2. בא"ח צנחנים
3. בא"ח גבעתי

יחידות מיוחדות:
1. חידת החילוץ וההצלה של חיל האוויר
2. דובדבן
3. אגוז

טקס המצטיינים (דובר צה"ל)

"מטרת הבוחן היא שכלל הקצינים יהוו דוגמא אישית לחיילים שלהם", מספר קצין האימון הגופני של גבעתי, רס"ן עקיבא גרוסמן, "צה"ל כולו בנוי על דוגמא אישית, וזה חשוב שהמפקדים יראו כי את שהם דורשים מחייליהם, כושר שיא, הם מקיימים גם בעצמם".

לדבריו, "יש דגש רציני על תחום הכושר בחטיבה, דבר שמתחיל במפקדים הבכירים ונגמר בכל לוחם ולוחם. מרמת החייל הפשוט, דרך המ"פים ועד המפקדים הבכירים, כולם בחטיבת גבעתי מבינים שצריך לשמור על מוכנות פיזית גבוהה מאוד".

בוחן הכשירות המיוחד של מחלקת הכושר הקרבי בצה"ל התקיים במהלך 16 השנים האחרונות, ונועד לבחון את הכושר הקרבי של מאות קצינים מכלל היחידות בצה"ל, באמצעות ניווט מבצעי, ריצה בתוואי שטח מאתגרים, מסלול מכשולים וירי לאחר מאמץ. הבוחן הינו תנאי להעלאה בדרגה ולמינוי בזרוע היבשה, והינו חלק מפעילות מחלקת הכושר הקרבי להעלאת הכושר והיכולות המבצעיות של המפקדים והלוחמים