גנץ ודמפסי דנו באיומים המשותפים

הרמטכ"ל בני גנץ נפגש בימים האחרונים עם בכירי מערכת הביטחון האמריקנית. אמש נפגש גנץ עם ראש המטות המשולבים הגנרל מרטין דמפסי ודן עימו על האתגרים והאיומים המשותפים במזרח התיכון. "דיאלוג גלוי לב וישיר בין המדינות הינו חיוני", נמסר בהודעה מטעם לשכת דמפסי

ביקור רשמי ראשון, גנץ ודמפסי (דו"צ)

הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, נפגש אמש עם יו"ר המטות המשולבים של ארה"ב, גנרל מרטין דמפסי, לשיחת עבודה משותפת. השיחה התקיימה במסגרת ביקורו הרשמי הראשון של הרמטכ"ל גנץ בארה"ב, שיסתיים השבוע.

הפגישה עסקה בענייני ביטחון משותפים והרמטכ"ל גנץ הציג לגנרל דמפסי את תמונת המצב העדכנית ביחס לאתגרי הביטחון במזרח התיכון. השניים נפגשו לראשונה בחודש ינואר האחרון, עם ביקורו של הגנרל דמפסי בישראל.

יו"ר המטות המשולבים ציין בעמוד הפייסבוק הרשמי שלו כי הוא שמח שהייתה לו ההזדמנות לשוחח על נושאים החשובים לשתי המדינות. "דיאלוג גלוי לב וישיר הינו חיוני, נוכח העובדה שאנחנו מתמודדים עם איומים ואתגרים משותפים", כתב הגנרל דמפסי.

מאז יום חמישי האחרון מקיים הרמטכ"ל שורת פגישות עבודה עם מקביליו ועם גורמי ממשל, ביטחון וצבא, במהלכן ידונו האתגרים הביטחוניים המשותפים, שיתופי הפעולה בין הצבאות ותמונת המצב האזורית-ביטחונית במזרח התיכון.

נסיעת הרמטכ"ל נפתחה בביקור בקנדה, שם נפגש עם מקבילו, מפקד צבא קנדה, הגנרל וולט נטינצ'אק, לשיחה ארוכה בארבע עיניים במהלכה החליפו דעות בסוגיות ביטחוניות שעל סדר היום העולמי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת