העצירה ששובתת רעב "בסכנת חיים"

הנאא שלבי בת ה-28 שוחררה מהכלא הישראלי במסגרת עסקת שליט אך נעצרה מחדש לפני כחודש. מאז היא נתונה במעצר מנהלי ושובתת רעב בבית כלא השרון. ארגוני זכויות אדם טוענים היום כי מצבה הידרדר משמעותית. בשב"ס העבירו אותה לבית חולים אך הוחלט שלא לאשפזה. מקרה חאדר עדאנן יחזור על עצמו?

הפגנת תמיכה בשלבי (רויטרס)

"חאדר עדנאן" הבאה? ארגון "רופאים לזכויות אדם" הודיע היום כי לאחר 33 ימים של שביתת רעב, הנאא שלבי ששוחררה בעסקת שליט ונעצרה שוב במעצר מנהלי, נמצאת בסכנת חיים. שעות לאחר ההודעה, הועברה שלבי לבית החולים מאיר בכפר סבא, אך שם הוחלט שלא לאשפזה.

ההחלטה על הבדיקה בבית החולים, נמסר, התקבלה לאחר בדיקתה ולאור מספר ימי השביתה. שלבי נשלחה בחזרה להמשך מערב של רופאי שירות בתי הסוהר.

שלבי מוחזקת בבית כלא השרון, לאחר שנעצרה לפני כחודש על ידי כוחות הביטחון. היא שובתת רעב, לטענת הארגון, במחאה על "מעצרה האלים, החיפוש הפוגעני והמשפיל שעברה" וכן על עצם החזקתה במעצר מנהלי.

רופאה שביקרה היום את שלבי מטעם "רופאים לזכויות אדם" מסרה כי חלה "הידרדרות ניכרת במצבה" וכי היא נמצאת בסכנת חיים. שלבי לדבריה ירדה 14 ק"ג במשקלה מתחילת השביתה ועד היום. הסכנה המיידית היא אי ספיקת לב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת