רקדן הבלט שהתגייס והפך ללוחם

איתי שלו טיפח מילדותו קריירת ריקוד מצליחה. לאחר שהתקבל ללימודים בביה"ס לאמנויות "תלמה ילין", לקח איתי חלק בקורסי ריקוד ברחבי העולם, ואף קיבל תואר "רקדן מצטיין" מצה"ל. אך לקראת תאריך הגיוס החליט איתי לשנות כיוון, לוותר על הריקוד - ולהתגייס כלוחם. היום הוא התגייס לחיל התותחנים

רקדן הבלט שהתגייס והפך ללוחם (אתר צה"ל)

חולשה של רקדנים? בגיל 7 התחיל איתי שלו מאלפי מנשה לרקוד - ולא הפסיק עד שהגיע למועד גיוסו לצה"ל. אך למרות שהוכר על ידי הצבא כחייל מצטיין, הוא החליט לוותר על הריקוד, והיום התגייס כלוחם לחיל התותחנים.

את קריירת הריקוד שלו החל איתי במתנ"ס אלפי מנשה כשהיה בן 7 בלבד. "התחלתי לרקוד שלוש ארבע פעמים בשבוע. הייתי עושה שיעורי בלט, מודרני, קומפוזיציה, היפ-הופ, ג'אז. זה היה חלק גדול מהחיים שלי", אמר איתי לאתר צה"ל. לאחר שהתגלה כי הוא מוכשר מיתר חבריו, החליט איתי לנסות את מזלו ולהיבחן לבית הספר לאמנויות "תלמה ילין".

"היו הרבה מאוד בחינות", מספר איתי, "משיעורי מודרני ובלט, מבחן סולו, מבחנים עיוניים באנגלית ובמתמטיקה ואף ראיונות אישיים עם ראש המגמה ומנהל בית הספר". לבסוף התקבל איתי ללימודים היוקרתיים ואף לקח חלק בקורסים לריקוד שנערכו בקפריסין, זלצבורג וניו-יורק.

"אלך לעשות את השירות הכי משמעותי שאוכל"

לקראת גיוסו לצה"ל, עבר איתי מבחנים וקיבל תואר "רקדן מצטיין", שמקנה הקלות בשירות כדי שלא לפגוע בקריירת הריקוד שלו. בנוסף עבר אודישן והתקבל ללהקת המחול "פרסקו". אך אז הגיעה התפנית בחייו של איתי - הוא החליט לוותר על הריקוד כדי להתגייס כלוחם.

"החלטתי שאני חותם וויתור על רקדן מצטיין ואף פרשתי מהלהקה. מיציתי את המחול. חינכו אותי שלא משנה מה - חובה לשרת בצה"ל", מדגיש איתי. "החלטתי שבגלל שאני מוותר על המחול, אני אלך לעשות את השירות הכי משמעותי שאני יכול בצה"ל", מוסיף איתי. את דרכו החדשה התחיל איתי בחיל התותחנים, בעקבות אחותו המשרתת בבסיס ההדרכה של החיל.

"כשקיבלתי צו גיוס לחיל זו הייתה ההרגשה הכי טובה שהייתה לי בחיים", גילה איתי. "יש ביני לבין אחותי קשר מאוד מיוחד, לא יכולתי לבקש יותר טוב ממנה. היא מתרגשת מאוד שאני מתגייס לחיל שלה ושאני ממשיך את השושלת של התותחנים במשפחה ואני אשמח ללכת בדרכה ולהיות קצין".

כשהוא שלם ושמח מהחלטתו התגייס היום איתי לצה"ל. רגע לפני שעלה על האוטובוס לבסיס העביר החייל הטרי מסר ליתר חבריו לגיוס: "אני מאחל למתגייסים שיהיו חדורי מוטיבציה, שייקחו את הכל בכיף והעיקר חשוב שיהיו חברים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת