"אירן לוחצת על הג'יהאד להמשיך בירי"

גורמים בכירים בישראל אומרים כי בעקבות החלטתו של חמאס להפסיק את ירי הרקטות לעבר יישובי ישראל, באירן מסייעים לג'יהאד האסלאמי להקים תשתיות צבאיות, ומפעילים לחץ להמשיך בשיגורים אל עבר יישובי הדרום

אנשי הג'יהאד האסלאמי. ארכיון (רויטרס)

בסבב ההסלמה האחרון בדרום, החליט ארגון החמאס שלא לקחת חלק בירי אל עבר יישובי ישראל. בעקבות ההחלטה של חמאס להפסיק את ירי הטילים, טוענים גורמים בכירים בירושלים, כי אירן מסייעת לאנשי הג'יהאד האסלאמי להקים תשתיות צבאיות, ולהמשיך את ירי הרקטות. כך פרסמה הבוקר סמדר פרי ב"ידיעות אחרונות".

ממידע שהגיע לישראל עולה כי בשל חילוקי דעות אידיאולוגיים, הפסיקה אירן להזרים כספים לחמאס והחלה לתמוך בארגון הג'יהאד האסלאמי. לאחר שחמאס הפסיקה את השיגורים לעבר ישראל, לוחצים באירן על אנשי הג'יהאד להמשיך לירות.

הסיבה לניתוק הקשרים בין חמאס ואירן נובעת בין היתר מעמדותיו הביקורתיות של חמאס כלפי נשיא סוריה בשאר אסד. מפקדת חמאס בדמשק התרוקנה כמעט לגמרי, וראשיה התפזרו לאחרונה לכמה מדינות בעולם הערבי.

בכירים בירושלים הדגישו בעקבות כך כי "חאלד משעל התפייס עם אבו מאזן אחרי שהפנים כי סוריה כבר לא רלוונטית וכי אין מקור שיזרים אליו כספים מאירן".

בכירים בישראל: "אם לתקוף באירן - לעשות זאת תוך חודשיים"

"אם ישראל רוצה לתקוף לבדה באירן - המבצע צריך לצאת לפועל בחודשים הקרובים, משום שהרפובליקה האסלאמית מעבירה את מתקני הגרעין שלה אל מתחת לאדמה", כך סבורים גורמים בכירים ישראליים, בשיחה עם סוכנות הידיעות AP. "אנחנו נותרים עם חלון הזדמנויות מצומצם, של לא יותר ממספר חודשים, על מנת לפעול באופן יעיל", אמרו הגורמים אמש בעילום שם לסוכנות הידיעות.

עם זאת הוסיפו הגורמים כי "טווח התקיפה" של ארה"ב גדול הרבה יותר, וזאת בשל כמות הנשק, התחמושת והמטוסים שיש בידיה.לדברי הבכירים, שדבריהם התפרסמו אמש, ישראל עדיין תלויה בהחלטה האמריקנית האם לצאת לפעולה צבאית נגד תכנית הגרעין האירנית. "בירושלים מצטרפים לדעה האמריקנית, לפיה אירן עדיין לא קיבלה החלטה סופית אם לבנות פצצת גרעין", אמרו הבכירים הישראלים. "עם זאת, עדיין מרחפת השאלה אם טהרן מסתירה את ייצור הפצצה". החשש בישראל, כפי שמשתקף מדברי הבכירים, הוא להגיע לנקודה בה אירן העשירה די אורניום לפצצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת