הכירו: החייל שירד 45 ק"ג - ונהיה לוחם

טוראי חזי פרז שקל 125 ק"ג לפני גיוסו לצה"ל. הצבא ייעד אותו לתפקיד עורפי בשל המשקל הכבד, אך חזי לא ויתר: במשך שבעה חודשים הוא התאמן ושמר על דיאטה קפדנית עד שהצליח להשיל 80 ק"ג ממשקלו. כיום הוא לוחם בתותחנים

טוראי חזי פרז. הפך ללוחם (דובר צה"ל)

נלחם בגזרה: טוראי חזי פרז בן ה-18 מטירת כרמל רצה להיות לוחם בצה"ל אך בגלל ששקל 125 ק"ג הרופאים הצבאיים קבעו לו פרופיל 45 וייעדו אותו לתפקיד עורפי. חזי לא ויתר ובמשך שבעה חודשים לפני הגיוס השיל מגופו באמצעות דיאטה קפדנית 45 ק"ג ונהיה לוחם בחיל התותחנים.

"רציתי להיות כמו כל החברים שלי שהיו בקרבי", סיפר טוראי חזי לחדשות 2 באינטרנט ששוקל היום 77 ק"ג. "הורידו לי את הפרופיל בגלל עודף משקל ולא רציתי לעשות יומיות בתל אביב - רציתי לעשות שירות משמעתי אז התחלתי לעשות דיאטה, הלכתי לדיאטנית ועשיתי ריצות והורדתי 45 ק"ג תוך שבעה חודשים".

טוראי חזי חושב שהמשקל שהוריד עזר לו בצבא והקל עליו במסעות ובטירונות. "המשקל לא נותן לך לרוץ למרחקים ארוכים, אתה מתעייף ועוצר לנשום - אבל היום אני מרגיש שקל לי יותר לרוץ", הדגיש טוראי חזי. "היום קל לי לרוץ הרבה יותר". חזי מציין כי חבריו נדהמו כשראו אותו: "הם לא האמינו שזה אני - האם שאלו איפה חזי?".  

כעת חזי משרת בגדוד נמר של חיל התותחנים והמסר שלו לנערים כבדי משקל לפני גיוסהוא שאפשר למרות הכל להגיע לשירות קרבי ומשמעותי. "אם מישהו רוצה לעשות שירות משמעותי אני מציע לו לרדת במשקל ולהיות לוחם - זו תרומה אמיתית למדינה ואני מקווה שכולם יהיו לוחמים בצה"ל", סיכם חזי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת