צפו: המערכת שתגן על מטוסי נוסעים מפני טילים

בעוד אירן וחיזבאללה עושים מאמצים להוציא לפועל פיגועים גדולים, בישראל מתחילים למגן את מטוסי הנוסעים במערכות נגד טילי כתף. כל הפרטים על מערכת "מגן רקיע", שתאפשר לנוסעים הישראלים באוויר לישון בשקט

במסגרת ההיערכות מפני האיום הממשי הגובר בשנים האחרונות - ירי טילים על מטוסי נוסעים - בוצע לאחרונה בחשאי ניסוי במערכת "מגן רקיע" של חברת "אלביט מערכות", שתיתן מענה לאיום הפגיעה במטוסי הנוסעים. לאחר שנמצא המימון לפרוייקט, יחל כעת המיגון ותחילה ימוגנו מטוסים של חברות תעופה ישראליות שטסות בקווים רגישים.

בניסוי האחרון נורו טילים חיים לעבר כלי טיס עליו הותקנה המערכת, ומערכת "מגן רקיע" זיהתה את השיגור ובאמצעות קרן לייזר הסיטה את הטיל ממסלולו. הניסוי הסתיים בהצלחה משמעותית, כשהמערכת הצליחה לטפל ביותר מטיל אחד במקביל.

מחיר המערכת: כמיליון דולר

"המערכת הזאת נועדה להגן על מטוסי הנוסעים האזרחיים של מדינת ישראל", אומר היום אל"מ (במיל') רונן כהן, ראש מנהלת "מגן-רקיע" בחברת "אלביט". "התפקיד שלה הוא לגרום למצב שהטילים לא יגיעו לאן שהם אמורים להגיע - למטוס".

מחירה של מערכת אחת הוא כמיליון דולר. הממשלה אישרה את ההצטיידות ותקצבה אותו. אחרי שש שנים, סוף-סוף, הוסרו החסמים הבירוקרטיים והטכנולוגיים - ואפשר יהיה למגן את מטוסי הנוסעים הישראליים, בעיקר כשמדובר בתקופה רגישה בה אירן וחיזבאללה מחפשות נקמה בדמות פיגוע גדול ומשמעותי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת