צה"ל מודאג: פחות חרדים רוצים להיות לוחמים

בצבא מדווחים על ירידה של 15% בגיוס לגדוד הנח"ל החרדי ומסבירים כי הצעירים החרדים מעדיפים לשרת במקצועות הטכנולוגיים כדי "לרכוש מקצוע". "המסלולים הטכנולוגיים בחיל האוויר, באגף המודיעין, בחיל הים ובאגף הטכונולוגיה והלוגיסטיקה קורצים להם", הסביר גורם צבאי

הנח"ל החרדי. למצולמים אין קשר לכתבה (חדשות 2)

פחות חרדים רוצים להתגייס לגדוד הנח"ל החרדי - כך עולה מנתוני צה"ל. בצבא מדווחים על ירידה של 15% במתגייסים ומודאגים מהמשך הגיוס לגדוד. גורמי צבא בכירים סיפרו לחדשות 2 באינטרנט כי החרדים מעדיפים את המקצועות הטכנולוגיים שנפתחו עבורם.

"הם רוצים מקצוע לחיים והמסלולים הטכנולוגיים בחיל האוויר, באגף המודיעין, בחיל הים ובאגף הטכונולוגיה והלוגיסטיקה קורצים להם יותר מלהיות לוחמים כי בגדוד שם הם מקבלים מקצוע והם חושבים על פרנסה", הסביר גורם צבאי בכיר. בצבא מנסים לבחון כעת כיצד ניתן להחזיר את החרדים לגדוד החרדי ומקווים שבקרוב יצמצמו את מספר החרדים שמתקבלים למסלולים הטכנולוגיים.

עם זאת, נראה שהמדינה רוצה ומבקשת שעוד ועוד חרדים יתגייסו לצה"ל, ורק לאחרונה היא הגדירה לצבא כי עד שנת 2015 יש להכפיל את מספר המשרתים החרדים.

גדוד הנח"ל החרדי (נצח יהודה) של חטיבת כפיר, הוקם בפברואר 1999. לוחמי הגדוד עוסקים במשימות לוחמה בטרור והצליחו לצבור הצלחות מבצעיות ברבות השנים. המסלול בגדוד הינו ייחודי שכן הוא מאפשר לאחר שנתיים בלבד של שרות, לצאת לשנת לימודים ללא כל עלות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת