רשמית: גלעד שליט הוכר כנכה צה"ל

5 חודשים לאחר שחרורו מהשבי, הוכר גלעד שליט באופן רשמי כנכה צה"ל. גלעד יופיע בקרוב בפני ועדה רפואית שתקבע את גובה נכותו. בצה"ל מבהירים כי עם שחרורו בסוף החודש, יזכה שליט לטיפול רפואי ושיקומי בכל ההיבטים הנדרשים

הוכר כנכה צה"ל. גלעד שליט (חדשות 2)

עכשיו זה רשמי: קצין התגמולים במשרד הביטחון החליט להכיר בגלעד שליט, ששוחרר משבי חמאס לאחר חמש שנים, כנכה צה"ל.

לאחר קבלת ההחלטה, זומן שליט להופיע בתוך מספר ימים בפני ועדה רפואית אשר תקבע את גובה והיקף נכותו. מצה"ל נמסר כי תהליך הטיפול המתבצע סביב קליטתו של גלעד באגף השיקום של משרד הביטחון נעשה על פי נוהל שנקבע בנושא בטיפול נכי צה"ל פדויי שבי.

בגלל נסיבות תנאי שירותו של שליט, שהינן ברורות וחד משמעיות, הכרתו כנכה צה"ל התבצעה במסלול מהיר. עם שחרורו של גלעד מצה"ל יסייע האגף לשיקומו, כולל טיפול רפואי ושיקומי בכל ההיבטים הנדרשים. אגף השיקום במשרד הביטחון אחראי על שיקומם של נכי צה"ל ולהפקת לקחים ויישומם בתהליך שיפור מתמיד.

שליט ישתחרר מצה"ל עד סוף החודש

לפני כשבוע פורסם בחדשות 2 באינטרנט כי שליט צפוי להשתחרר עד סוף החודש מצה"ל. מאז שחרורו מהשבי נחשב שליט לאיש קבע, ושהגיע לראשונה לישראל אחרי השבי הוא אף הולבש במדי קבע עם דרגת רב-סמל.

בחודשים האחרונים קיבל שליט טיפולים רפואיים במסגרת הצבא. גם לאחר שחרורו, הוא צפוי לקבל טיפולים נוספים שיהיו באחריות אגף השיקום במשרד הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת