שיא במבקשים לצאת לקצונה בצה"ל

במחזור הנוכחי של קורס הקצינים שיחל בעוד שבוע, נשבר שיא כל הזמנים במספר המבקשים לצאת: 50% יותר ממה שצריך. בצה"ל מסבירים: זה החל ב"עופרת יצוקה" ומגיע ממקום טהור של מוטיבציה ורצון ללחימה, ויאלצו להודיע לרבים שלא ייצאו לקורס. "היו תקופות שהגמשנו את התנאים אבל דברים השתנו", הסבירו בצה"ל

"הרבה מאוכזבים שלא יוצאים", בה"ד 1 (חדשות 2)

מאז מבצע "עופרת יצוקה", יותר ויותר לוחמים מבקשים לצאת לקצונה - אבל השנה נשבר שיא של כל הזמנים: 150% מבקשים לעומת מה שצריך, עלייה של 50% מהמבקשים בשנה שעברה. ביום ראשון הקרוב יודיעו בצה"ל ללוחמים שנמצאים בהכנה לקצונה בחטיבות השונות מי עבר ומי לא ורבים צפויים להתאכזב.

"אני מקבל הרבה פניות של לוחמים שלא עברו ומבקשים לצאת לקורס הקצינים", סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט ראש מחלקת סדיר של זרוע היבשה, אלוף-משנה אפי רוזן. "לא רק שיותר מבקשים לצאת, אלא שהנתונים שלהם הכי טובים אי פעם - 84% בנתוני ליבה - משמע לוחמים איכותיים במיוחד".

בצה"ל מסבירים כי המגמה החלה כבר לאחר מבצע "עופרת יצוקה", שהוגדר כהצלחה אך בכירים בצבא ציפו כי הביקוש יירד אחרי השנים הראשונות אך הנתון ממשיך לטפס. "היו לנו תקופות שלא עמדנו בכמות הנדרשת ולפעמים אף נדרשנו להגמיש את איכות הקצינים", ציין אלוף-משנה רוזן. "העלייה באה ממקום טהור של מוטיבציה ורבים מהלוחמים רוצים לצאת לקורס כבר מהטירונות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת