"הסלמה בעזה תיענה ב'סופר' הסלמה"

במערכת הביטחון מבהירים כי המשך ההסלמה והפרת הרגיעה מצד הפלסטינים יגררו תגובה קשה מצד צה"ל. "הסלמה בעזה תיענה ב'סופר' הסלמה", אומר גורם ביטחוני. "אי אפשר לסבול את הירי לאורך זמן". בניגוד להמלצות פיקוד העורף לא יתקיימו היום לימודים באשדוד, גן יבנה, באר שבע ואופקים. הלילה: רקטה התפוצצה בשטח פתוח באשכול

גורמי ביטחון מזהירים מתגובה קשה (AP)

למרות הכרזות על רגיעה - נראה שהארגונים בעזה ממשיכים לעשות כרצונם ולירות טילים מהרצועה לעבר ישראל. הלילה נפלה רקטת קסאם בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול ולא גרמה לנזק או נפגעים. גורמים ביטחוניים מאיימים כי הסלמה מצד הפלסטינים תיענה ב"סופר הסלמה" מצד צה"ל. "אי אפשר לסבול את הירי הזה לאורך זמן", אמר גורם ביטחוני לעיתון "ישראל היום". "את האזרחים זה לא מעניין מי יורה עליהם אלא שיורים עליהם".

גורם בכיר בחיל האוויר הדגיש כי "לתוצאות בפעילות בעזה תהיה השפעה על תורת הלחימה של חיל האוויר גם בהיבטים האסטרטגיים". עוד ציין כי "האויב מבין שיש לישראל 'כיפת ברזל' ובסיבוב הבא הוא יחפש 'בטן רכה' אחרת".

לאחר הרקטות והיירוט אתמול בבוקר בבאר שבע ובנתיבות, אמש השיגורים המשיכו כשבמועצת אשכול התפוצצה רקטת קסאם ובאשדוד יירטה מערכת "כיפת ברזל" רקטת גראד שנורתה לעבר העיר.

היום: לא לומדים במספר ערים בדרום (חדשות 2)

היום: אין לימודים ברוב ערי הדרום

הבוקר לא יתקיימו לימודים באשדוד, אשקלון, גן יבנה, באר שבע, ואופקים. במועצות האזוריות חוף אשקלון, שער הנגב וגם בקריית מלאכי יתקיימו הלימודים כרגיל.

ראש העיר באר שבע רוביק דנילוביץ' אמר אמש בריאיון לתכנית "שש": "אני מאוד מעריך את פיקוד העורף, אבל אני רוצה לשאול את תושבי ראשון לציון, חיפה ותל אביב - איך אתם הייתם מרגישים לו טיל היה נופל אצלכם בעוד כשעה ומחר וכעבור שבוע ובעוד חודש, והיו אומרים לכם 'זו השגרה שלכם'? לשגרה הזו אני לא מוכן".

ראש העיר אשקלון, בני וקנין, מתח אמש ביקורת על התנהלות מערכת הביטחון והממשלה - שמגלגלות את האחריות הנגזרת מקבלת ההחלטה אם לקיים את הלימודים לפתחם של ראשי העיריות והמועצות. "הממשלה והצבא צריכים לקבוע כללים", אמר וקנין בשיחה עם חדשות 2. "אם חושבים שם שיש שקט שמאפשר לשלוח את התלמידים לבתי הספר, שיורו בעצמם לקיים את הלימודים ויבטיחו שהאחריות לשלום התלמידים היא עליהם. אבל הם לא נוהגים כך: הם אומרים שהם נותנים המלצה - אבל האחריות היא עליי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת