קרובי החיילת שנדקרה בירושלים: "היא לא תסע יותר ברכבת הקלה"

חבריה ובני משפחתה של יהודית אהרון, החיילת הצעירה שנפצעה בפיגוע בירושלים, קיבלו בהלם את הידיעה על הפגיעה בה - שבוע בלבד אחרי שסיימה את הטירונות. מצלמות אבטחה תיעדו את האירוע מתחילתו ועד סופו

רק בשבוע שעבר סיימה יהודית אהרון בת ה-19 את הטירונות. היום היא נדקרה ברכבת הקלה בירושלים, ככל הנראה בשל היותה חיילת. צעיר פלסטיני עלה בתחנה בשכונת בית חנינא והתיישב מול אהרון. אחרי נסיעה של שתי תחנות, סמוך לעצירה, הוא וידא שאין בסביבה מאבטחים - ואז שלף את הסכין.

הרכבת המשיכה בנסיעתה עד לתחנת פסגת זאב, שם הבחינו בחיילת הפצועה. במקביל, החל אחד המאבטחים שהיה על הקרונות לדלוק אחר המחבל. זמן קצר אחר כך, הגיעה הידיעה על תקיפתה של אהרון להוריה: "לחץ. נהייתי כולי אדומה ולא ידעתי מה אני עושה באותו הרגע", סיפרה אמה של החיילת.

"כל מי שהתקשרתי אליו לא ענה ופשוט לא ידעתי ופשוט לא ידעתי מה לעשות", היא תיארה את רגעי המצוקה. מצלמות האבטחה בקרון שבו התרחש הפיגוע ובתחנה הנציחו את האירוע כולו. החומר כולו הועבר במהירות לידי חוקרי המשטרה.

ההערכה: המחבל פעל על דעת עצמו

אהרון נדקרה בחזה וביד. היא קיבלה טיפול רפואי ראשוני על ספסל, ורק במזל רב הצליחה לשרוד - שכן הסכין ששימשה את המחבל חדרה לגופה סמוך מאוד ללב. הדוקר נתפס במבואות רמאללה ומסרב לשתף פעולה עם חוקריו. לפי ההערכה, הוא פעל על דעת עצמו.

בשעות הערב התברר כי ייתכן שניתן היה לסכל את הפיגוע - שכן המחבל עבר בדיקה על ידי מאבטח כשנכנס לרכבת. במקביל להמשך החקירה, הביעו בני משפחתה וחבריה של החיילת כי ספק אם אי פעם תסע שוב ברכבת הקלה בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת