הרופא שמטפל בחיילת שנדקרה: "הסכין עברה סנטימטר מהלב שלה"

שעות ספורות אחרי פיגוע הדקירה שהתרחש הבוקר ברכבת הקלה בירושלים, מתברר כמה קרובה למוות הייתה החיילת שנפצעה. "בנס הסכין לא הצליחה לחדור לליבה", אומר הרופא שמטפל בה במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים "שערי צדק" ומדגיש: "99% מהסכינים שחודרים בצורה הזו לבית החזה, חודרים גם את הלב עצמו". המחבל עצמו הודה בחקירה

החיילת בת ה-19 שנדקרה בשעות הבוקר בתחנת הרכבת הקלה שבפסגת זאב בירושלים, מטופלת במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים "שערי צדק" בעיר. ד"ר עופר מרין, מנהל מחלקת הטראומה בבית החולים סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי "הסכין עברה את עצם החזה, ובנס פגעה רק בריאה".

החיילת שהייתה בדרכה מביתה לבסיס, הותקפה על ידי צעיר ערבי שדקר אותה בחזה וביד. היא הועברה לבית החולים שערי צדק, נותחה וכעת מצבה מוגדר בינוני. המחבל התוקף נתפס כעבור זמן קצר במעבר קלנדיה במזרח ירושלים, בעת שניסה לברוח לאזור רמאללה. הוא הודה במעשה שיוחס לו, ומשם הועבר לכוחות הביטחון להמשך חקירה.

הרופא שקיבל את החיילת הפצועה בבית החולים מעדכן כי "היא הגיעה עם דקירות בחזה, אחת הדקירות חדרה את עצם החזה", והוסיף כי "בדרך נס הסכין לא פגעה בלב עצמו, אלא רק בריאה, וגרמה לדימום משמעותי מהריאה".

"החיילת הגיעה לחדר המיון כשמצבה הוגדר בינוני עד קשה, והיא טופלה בחדר הטראומה", סיפר ד"ר מרין והוסיף כי "מצבה התייצב והיא הועברה למערכת הדמייה, שבה התגלה כי הסכין עצמה עברה קרוב ללב, אך לא פגעה בו או בתחום הריאה. העברנו אותה למחלקת טיפול נמרץ, ושם היא מונשמת ומורדמת, תחת מעקב מלא".

ד"ר מרין הדגיש כי "להב הסכין הייתה במרחק של סנטימטר אחד מהלב - נס של ממש. 99% מהסכינים שחודרים בצורה הזו לבית החזה, חודרים גם את הלב עצמו ולא רק את הריאה".

משטרת ירושלים: נערכנו לתרחיש דקירת נוסע ברכבת הקלה

האירוע התרחש סמוך לשעה 10:30 בתחנת הרכבת הקלה בפסגת זאב. צעיר ערבי כבן 20 מבית שהיה בתוך הרכבת שעמדה בתחנה, דקר את החיילת, יצא מהרכבת ונמלט מהמקום במהירות. על הרכבת הקלה יש מאבטחים וגם בתחנות, אך הם אינם עומדים במקומות קבועים. ככל הנראה המתין הדוקר לשעת כושר, וכשלא היה מאבטח באזור ונפתחו דלתות הרכבת - ביצע את המעשה וברח.

החיילת בת ה-19 התמוטטה על רצפת הרכבת כשהיא מדממת בידה ובחזה. צוותי מד"א-ירושלים הוזעקו למקום ופינו אותה לטיפול בבית החולים. יוני הראל, פרמדיק מד"א שליווה את החיילת הפצועה באמבולנס לבית החולים, סיפר כי היא אמרה במהלך הנסיעה כי "אני עדיין לא מאמינה שזה מה שקרה". החיילת הוסיפה ותיארה את האירוע באזני הפרמדיקים: "קפץ עליי בחור, התנפל עליי והרגשתי כאב חד בחזה. אני לא זוכרת כלום מעבר לזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת