הרמטכ"ל יצא הלילה לביקור ראשון בארה"ב

רב-אלוף בני גנץ יצא הלילה לביקור עבודה רשמי ראשון בארה"ב ובקנדה. במהלך הביקור יקיים פגישות עם מקביליו ועם גורמי ממשל, ביטחון וצבא, במהלכן ידונו האתגרים הביטחוניים המשותפים, שיתופי הפעולה בין הצבאות ותמונת המצב במזרח התיכון. גורמי צבא: "מדובר בביקור חשוב במיוחד לאור הסוגיות האחרונות"

גנץ והגנרל דמפסי בביקורו בישראל (דובר צה"ל)

הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ יצא הלילה לביקור עבודה רשמי ראשון בקנדה ובארצות הברית. גורמי צבא מסרו לחדשות 2 באינטרנט כי מדובר בביקור חשוב מאוד עבור הרמטכ"ל ועבור צה"ל, לאור הסוגיות הביטחוניות האחרונות.

במהלך הביקור יקיים גנץ שורת פגישות עבודה עם מקביליו בצפון אמריקה, ועם גורמי ממשל, ביטחון וצבא. במהלכן יידונו האתגרים הביטחוניים המשותפים, שיתופי הפעולה בין הצבאות ותמונת המצב האזורית-ביטחונית במזרח התיכון. גורמים בצה"ל מסרו לחדשות 2 באינטרנט כי "מדובר בביקור חשוב במיוחד לאור הסוגיות האחרונות".

נסיעת הרמטכ"ל תיפתח בביקור בקנדה, שם ייפגש עם מפקד צבא קנדה, הגנרל נטינצ'אק, אשר יארח את גנץ ורעייתו לארוחת ערב רשמית במשכנו. כמו כן, ייוועד הרמטכ"ל עם שר ההגנה הקנדי פיטר מקאיי.

בהמשך הביקור יגיע גנץ לוושינגטון, ושם ייפגש לשיחת עבודה עם יו"ר המטות המשולבים בצבא האמרינקי, גנרל מרטין דמפסי, שביקר בישראל בחודש ינואר האחרון. כמו כן, הוא צפוי להיפגש עם גורמים נוספים בממשל האמריקני.

מדובר צה"ל נמסר כי את מקומו של הרמטכ"ל ימלא בהיעדרו סגנו אלוף יאיר נוה, וכי מתלווים אליו בביקורו רעייתו רויטל, נספח צה"ל בוושינגטון אלוף גדי שמני, ראש מחלקת שיתוף פעולה צבאי בינלאומי אל"מ חני כספי וראש לשכתו של הרמטכ"ל סא"ל יקי דולף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת