פיגוע דקירה בירושלים: חיילת נדקרה בתחנת רכבת, מצבה בינוני

לראשונה מאז תחילת פעילותה של הרכבת הקלה בירושלים, התרחש הבוקר פיגוע דקירה בתוך רכבת. חיילת בת 19 נדקרה על ידי בן מיעוטים ברכבת שעצרה בתחנה בפסגת זאב. היא פונתה לבית החולים במצב בינוני עם דקירות בחזה. הדוקר נמלט מהמקום ונתפס במחסום קלנדיה במזרח י-ם. החיילת אמרה באמבולנס: "עדיין לא מאמינה שזה מה שקרה"

פיגוע דקירה בירושלים: צעיר ערבי דקר חיילת בת 19 בתחנת הרכבת הקלה שבפסגת זאב בירושלים, ונמלט מהמקום. הפצועה פונתה לבית החולים במצב בינוני, כוחות גדולים של משטרה פתחו בסריקות אחר הדוקר שנמלט מהמקום, והוא נעצר כעבור זמן קצר במחסום קלנדיה במזרח ירושלים. שוטר ומאבטח זיהו את המחבל במחסום, שם הוא עבר תחקור ראשוני והודה במעשה, ומשם הוא הועבר לכוחות הביטחון להמשך חקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש סמוך לשעה 10:30 בתחנת הרכבת הקלה בפסגת זאב. צעיר ערבי כבן 20 מבית  שהיה בתוך הרכבת שעמדה בתחנה, דקר את החיילת, יצא מהרכבת ונמלט מהמקום במהירות. על הרכבת הקלה יש מאבטחים וגם בתחנות, אך הם אינם עומדים במקומות קבועים. ככל הנראה המתין הדוקר לשעת כושר, וכשלא היה מאבטח באזור ונפתחו דלתות הרכבת - ביצע את המעשה וברח.

החיילת בת ה-19 התמוטטה על רצפת הרכבת כשהיא מדממת בידה ובחזה. צוותי מד"א-ירושלים הוזעקו למקום ופינו אותה לטיפול בבית החולים "שערי צדק". בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט אמרו גורמים בבית החולים כי החיילת הגיעה עם דקירה בחזה לבית החולים, ומצבה כעת מוגדר בינוני ויציב.

יוני הראל, פרמדיק מד"א שליווה את החיילת הפצועה באמבולנס לבית החולים, סיפר כי היא אמרה במהלך הנסיעה כי "אני עדיין לא מאמינה שזה מה שקרה". החיילת הוסיפה ותיארה את האירוע באזני הפרמדיקים: "קפץ עליי בחור, התנפל עליי והרגשתי כאב חד בחזה. אני לא זוכרת כלום מעבר לזה".

משטרת ירושלים: נערכנו לתרחיש דקירת נוסע ברכבת הקלה

סנ"צ שמוליק בן רובי, דובר משטרת ירושלים, ציין בריאיון לחדשות 2 באינטרנט כי התרחיש של דקירת נוסע ברכבת הקלה היה מוכר למשטרה ובהתאם אליו נערכו במשטרה לדרכי הפעולה במקרה כזה.

"הצעיר הערבי כבן ה-20 עלה לרכבת הקלה באזור בית חנינא. מאבטחים של הרכבת הקלה שמוצבים במקום פתחו במרדף אחריו, אך הוא הצליח להימלט. מיד פרסנו כוחות באזור וכעבור זמן לא רב הוא נעצר במחסום קלנדיה כשהוא מנסה לצאת לשטחים. שוטר מג"ב ומאבטח נוסף זיהו אותו על פי התיאור שנמסר, והוא נעצר, הודה במעשה ונלקח לחקירה", אמר סנ"צ בן רובי.

אחד מהראשונים שהגיע לזירת האירוע היה דביר עדני, חובש 'איחוד הצלה'. "הבחנתי בחיילת כבת 19 ששוכבת לאחר שנדקרה", סיפר החובש. "הענקתי לה סיוע ראשוני והיא פונתה בזריזות מהזירה להמשך קבלת טיפול בבית החולים. נוסעי הרכבת סיפרו לנו כי צעיר, ככל הנראה בעל חזות ערבית, דקר את הצעירה ונמלט".

ראש העיר: לגלות עירנות

ראש העיר ירושלים ניר ברקת התייחס לפיגוע הדקירה ואמר כי הוא רואה את הניסיון לשבש את החיים בירושלים בחומרה רבה. "שגרת האירועים בירושלים תמשיך להתקיים כמתוכנן והרכבת הקלה תמשיך לפעול ולשרת את כל תושבי העיר, יהודים וערבים", אמר ברקת.

"אני קורא לתושבים להמשיך בשגרת יומם ולגלות עירנות לכל אירוע. אבטחת הרכבת הקלה מבוצעת בשיתוף עם המשטרה וכוחות הביטחון ובהתאם להנחיותיהם", הוסיף ראש העיר. "מאבטחי הרכבת פרוסים בקרונות ובתחנות השונות ומבצעים סיורים ופעילות לאורך מסלול הרכבת לשמירה על בטיחות וביטחון הנוסעים".