צפו: חיל האוויר הישראלי בתרגיל משותף עם פולין

בשבועיים האחרונים קיימו חילות האוויר של ישראל ופולין, לראשונה אי פעם, תמרון משותף בשמי הארץ. במסגרת התרגיל נערכו קרבות אוויר-אוויר, קרבות קרקע-אוויר ופגיעה במטרות. בשני הצדדים יצאו מרוצים ומקווים שהתמרון ירחיב שיתוף הפעולה בין המדינות. כך זה נראה

מהדקים את שיתוף הפעולה: חילות האוויר של ישראל ופולין סיימו היום תרגיל אווירי משותף שארך שבועיים, בבסיס עובדה בדרום. באימון, המהווה חלק מתכנית רחבה של שיתוף פעולה של חיל האוויר עם חילות אוויר זרים, נטלו חלק מטוסי F16 ו-F15.

באימון השתתפה טייסת מספר 10 של פולין, אליה התלווה גם מפקד חיל האוויר הפולני. בתמרונים תורגלו תרחישים של קרבות אוויר-אוויר, קרבות קרקע אוויר ופגיעה במטרות.

"מטרת האימון המשותף היא קודם כל ליצור בסיס לשיתוף פעולה", אמר סגן מפקד טייסת שהשתתף בתרגיל. "אנו מאוד נהנים לארח בטייסת, ובכך לקדם את הלגיטימציה של מדינת ישראל בפעולות צה"ל וחולקים ניסיון עם החיל הזר."עד כה ההתרשמות אחד מהשני חיובית מאוד, אנו מרוצים משלב התדריכים ומרמת התחקור, מהפן החברתי ומהשפה המשותפת שנוצרה".

גם בצד הפולני היו מרוצים מהתרגיל. "עד היום שיתוף הפעולה שלנו היה עם מדינות ששטח האימונים והמרחב האווירי שלנו היו דומים, וכאן נחשפנו לחווית אימונים שונה וחדשה, למשל טיסה בגבהים נמוכים זו חוויה שלא נוכל לחוות בשמי אירופה", סיפר רס"ן לוקאץ' פיאטק, טייס בחיל האוויר הפולני. הוא הוסיף כי הוא צופה שיתוף פעולה עתידי וחזק עם חיל האוויר הישראלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת