אשכנזי על "כיפת ברזל": "הישג מדהים, יש במה להתגאות"

הרמטכ"ל לשעבר התייצב היום כאזרח ב"וועידה הלאומית לאנרגיה", ובין היתר התייחס לאירועים הביטחוניים של התקופה האחרונה. הוא מתח ביקורת על העיסוק בתכנית הגרעין של אירן ואמר: "ברור שיש בנושא עניין ציבורי רב, אך ראוי להשאיר את הדיון לחדרים סגורים". צפו בדבריו

הרמטכ"ל לשעבר, רב-אלוף (מיל') גבי אשכנזי, התייחס בצהריים למצב הביטחוני בדרום ולאיום האירני, זאת בנאום שנשא במסגרת "הוועידה הלאומית לאנרגיה" בתל אביב. על היירוטים המוצלחים שנרשמו במהלך ימי הלחימה האחרונים בדרום אמר: "אנחנו יכולים להתגאות ב'כיפת ברזל' שהיא הישג מדהים".

בסוגיית המאבק לעצירת תכנית הגרעין של טהרן, מתח אשכנזי ביקורת על התהודה הרבה שלה זוכה הנושא בשיח הציבורי והתקשורתי בישראל. "גדלתי באסכולה שלפיה עדיף לעשות ולא לדבר. כך נכון לנהוג גם בעניין האירני", אמר הרמטכ"ל לשעבר. "ברור שיש בנושא עניין ציבורי רב, אך ראוי להשאיר את הדיון לחדרים סגורים".

אשכנזי הביע אמון במחליפו בתפקיד, הרמטכ"ל המכהן בני גנץ, ואמר כי הוא "עושה עבודה נהדרת". הרמטכ"ל לשעבר הרעיף שבחים על תפקוד הרמטכ"ל הנוכחי וציין: "כשאני מסתכל על הדרך, אני חושב שיש במה להתגאות. תמיד היו בעיות, כי אנחנו חיים ב'שכונה מסוכנת', אבל יש לישראל את הצבא החזק באזור".

באשר לסוגיית הקיצוץ בתקציב הביטחון, הזהיר אשכנזי כי "זו לא תקופה לקחת סיכונים וצריך לתת למערכת את מה שהיא צריכה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת