אזרבייג'ן: 22 חשודים בתכנון פיגוע בשגרירות ישראל

נמשך גל הטרור העולמי נגד ישראל וארה"ב. רשויות הביטחון בבאקו בירת אזרבייג'ן עצרו היום 22 חשודים שתכננו מתקפת טרור בשגריריות ישראל וארה"ב בעיר. במשרד הביטחון המקומי חושדים כי משמרות המהפכה האירניות הפעילו את המחבלים

שוטרים בבאקו. ארכיון (רויטרס)

השלטונות באזרבייג'ן עצרו 22 חשודים בתכנון מתקפות על שגרירויות ישראל וארה"ב בבירה באקו - בשליחותה של אירן. כך דיווח משרד הביטחון הלאומי במדינה.

"22 אזרחים אזרים נעצרו על ידי המשרד לביטחון לאומי בחשד ששיתפו פעולה עם המשטר באירן", נכתב בהודעה הרשמית.

בסוף החודש שעבר, חודש אחרי סיכול הפיגוע נגד מטרות ישראליות במדינה, דווח כי נעצרה באזרבייג'ן חוליית טרור שאנשיה השתייכו לחיזבאללה והחזיקו בדרכונים אירניים.

המשטרה עצרה את החולייה בחשד שאנשיה ביקשו לבצע מתקפת טרור במדינה, כפי שמדווחת התקשורת המקומית. מקור במשרד הביטחון של אזרבייג'ן צוטט אומר כי העצורים קשורים לשירות המודיעין האירני ולארגון הטרור חיזבאללה וכי מטרתם הייתה לפגע באזרחים זרים השוהים במדינה.

על רקע הפיצוץ ליד שגרירות ישראל בניו דלהי, שבו נפגעה הישראלית טל יהושע קורן, ניסיון הפיגוע בגיאורגיה, והפיצוץ בתאילנד, בשירותי הביטחון של אזרבייג'ן העריכו אז כי יש קשר בין העצורים לפעילים האירנים שנעצרו עד כה. לדברי המשטרה, הפעילים אספו מודיעין ורכשו כלי נשק ואמצעי לחימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת