אלוף פיקוד הדרום: "לא ברור כמה זמן תימשך הרגיעה"

לראשונה מאז הגראד אמש בנתיבות, התפוצצה אחה"צ רקטת קסאם בשטח פתוח באזור חוף אשקלון, ללא נפגעים. מוקדם יותר הטיל אלוף פיקוד הדרום ספק ביכולת לשמר את הפסקת האש מול ארגוני הטרור ברצועה. נוסף על כך העריך רוסו כי בעתיד יידרש צה"ל לפעולה רחבת היקף, אך הבהיר כי "ארגוני הטרור נכשלו בניסיונם לגבות מחיר ניכר"

רקטה ראשונה לשטח ישראל התפוצצה אחר הצהריים סמוך לאחד היישובים במועצה האזורית חוף אשקלון, אולם לא גרמה לנפגעים או לנזק. מדובר בשיגור הראשון לשטח ישראל מאז רקטת הגראד שהתפוצצה אמש בנתיבות.

מוקדם יותר היום הגיע אלוף פיקוד הדרום, טל רוסו, לביקור ביישוב עומר. בפגישה שקיים עם תושבי המקום הביע האלוף ספקנות באשר ליכולת לשמר את הרגיעה ואמר: "צה"ל עושה הכל כדי שתושבי עוטף עזה יוכלו לנהל אורח חיים נורמלי, אך אני לא יודע עוד כמה זמן זה יחזיק מעמד. יכול להיות שנידרש בעתיד לפעולה גדולה ורחבה יותר".

על סבב האלימות האחרון והנסיבות שגרמו לו אמר: "זה התחיל מסיכול פיגוע במתווה של מה שקרה בכביש 12. היה לנו ברור שאנחנו חייבים למנוע אותו", הוא הסביר. רוסו גם טען כי "ארגוני הטרור נכשלו בניסונם לגבות מחיר ניכר מישראל בסבב האחרון, אך גם צה"ל לא השתמש בכל הכלים שעומדים לרשותו".

בהתייחסו ליכולת השליט של חמאס בשטח, אמר רוסו כי "אין כיום גוף ששולט היום ברצועת עזה, שנותן פקודה - ופתאום אין ירי לחלוטין. זה לא מקום שמנוהל 'מגבוה'. גם סבב רציני יותר לא היה מביא פתרון אבסולוטי".

על מניין הדמים בסבב האחרון ציין רוסו כי לראייתו, "אין לבחון את הסבב לפי כמות המחבלים שנהרגו. ההצלחה היא בכך שהצלחנו לסכל את הפיגוע שתוכנן ונתנו לכך את כל המענה".

על רקע הדברים, ניסו תושבי הדרום לשוב היום לשגרה. בתי הספר נפתחו מחדש אחרי שהיו סגורים במשך שלושה ימים, חרף הירי לעבר נתיבות אמש. בבאר שבע דווח על שיעור נוכחות לא מבוטל של בין 80%-85% מהתלמידים בכיתות ובמוסדות החינוך השונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת