נסראללה נפגש עם ראשי חמאס: "האויב הציוני נושא באחריות להסלמה"

בחיזבאללה ובחמאס מאשימים את ישראל בסבב הלחימה הנוכחי, שהביא לכ-10 פצועים בדרום וליותר מ-20 הרוגים ברצועת עזה. "המבצע נועד להפעיל לחץ על כוחות ההתנגדות ולדחוק אותה לפינה", אמר נסראללה לבכירי חמאס איתם נפגש

נסראללה. ארכיון (חדשות 2)

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה לא נשאר שקט מול ההסלמה בדרום הארץ והלחימה מול הפלגים החמושים בעזה. "האויב הישראלי יישא באחריות להסלמה האחרונה", אמר בפגישה שערך השבוע בלבנון עם סגן יו"ר הלשכה המדינית של חמאס מוסא אבו מרזוק.

"המבצע נועד להפעיל לחץ על כוחות ההתנגדות ולדחוק אותה לפינה", אמרו אבו מרזוק ונסראללה", וזאת "כדי לבחון את מידת מוכנותה למערכה גדולה שעלולה לפרוץ באזור". הכוונה, ככל הנראה, היא למערכה של המערב מול אירן.

העיתון "א-ספיר" דיווח מפי גורמים שנכחו בפגישה, כי נסראללה ובכירי חמאס סיכמו לפעול במשותף על מנת להתמודד עם ההתפתחויות בסוריה לאור האירועים במדינה. "הייתה תמימות דעים בין הנוכחים בפגישה כי אין פיתרון צבאי למצב בסוריה, וכי הוא לא יטפל במשבר", אמרו המקורות. "אין הוא מהווה תחליף לפתרון הפוליטי במדינה ולרפורמות".

הנוכחים בפגישה סיכמו כי יש לפעול על מנת להרגיע את המצב בסוריה, כדי להקל את השגת הפתרון הפוליטי - באמצעות מגעים עם הגורמים השונים בסוריה.

שגרה מתוחה: תלמידי הדרום שבו ללימודים

ביישובי הדרום שבו היום, לאחר חמישה ימים של טילים ורקטות, לשוב לשגרה. יותר מ-250 אלף תלמידים וסטודנטים חזרו לגנים, לבתי הספר, למכללות ולאוניברסיטאות. אמש הוחלט בפיקוד העורף לשוב ללימודים רגילים, למרות טיל הגראד שפגע אמש בלב העיר נתיבות. חיל האוויר תקף ברצועת עזה לאחר שיגור הגראד.

רם, מנהל בית הספר בבאר שבע שנפגע השבוע מטיל גראד, אמר הבוקר בריאיון לגלי צה"ל כי "הכל נראה בסדר גמור. הילדים מתחילים להגיע, מביעים קצת חששות אבל אנחנו מרגיעים אותם".

"יש חשש מסוים, אנחנו לא תמימים, אבל משתדלים לחזור לשגרה עד כמה שניתן", הוסיף המנהל. "אנו מודעים לחששות התלמידים וההורים, צוותי ההוראה מונחים לפתוח את היום בתפילה ושיחת אוורור שבה התלמידים ידברו על הרגשות שלהם".

אתי בן כליפה, תושבת נתיבות ואם לשלושה ילדים בני 4, 6, ו-9 מספרת שלא היה לה פשוט לקחת הבוקר את הילדים לבית הספר. "הילדים מאוד מפוחדים, במיוחד הגדול בן ה-9. הוא כל הזמן אומר כשיש אזעקה הוא רועד וקר לו, ולכן הוא ישן איתי בלילה מאז יום שישי במיטה. הבוקר החלטתי שאני לא לוקחת אותם לבית הספר, אבל אחרי התייעצות איתם, הם הסבירו שהם רוצים ללכת לבית הספר כי משעמם להם והם לא רוצים להישאר לבד בבית כשאני בעבודה", סיפרה בריאיון לערוץ החדשות.

הרקטה שהתפוצצה אמש בנתיבות, נפלה קרוב מאוד לביתה וגרמה לבהלה גדולה. "הילדים ישנו וגם בעלי, אני צפיתי בטלוויזיה כשפתאום הייתה אזעקה", סיפרה. "יצאנו לחדר המדרגות ואז נשמע בום מחריד שזעזע את כל הבית. עוצמת הבום הייתה מאוד מאוד חזקה, וכשנכנסנו הביתה חזרה ראינו שזה נפל ממש קרוב. אין לנו מרחב מוגן, והמקלט שפועל בשכונה פרוץ ואין שמל בדרך אליו, אז עד שלא יוסדר החוב לחברת החשמל לא יהיה בו חשמל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת