חשד: נהגים גנבו מזון צבאי ומכרו אותו במאות אלפי שקלים

חוקרי המשטרה הצבאית לא האמינו למראה עיניהם, כאשר גילו כי חלק מהמזון שהובל לבסיסי צה"ל ברחבי הארץ - נמכר על ידי הנהגים לגורמים פרטיים. הבוקר נעצרו שמונה אזרחים ושמונה חיילים החשודים במעורבות במכירה. "זה מקרה קלאסי של פשיעה", אמרו בצה"ל

חשד לפרשת גניבה חמורה בצה"ל: שמונה נהגים אזרחים המועסקים בצה"ל נעצרו לאחר שבדיקת משטרה העלתה כי חלק מהמזון אותו הובילו לבסיסים - נגנב. במסגרת הפרשה נעצרו גם שמונה חיילים בשירות סדיר.

הפרשה נחשפה לאחר שגורמים בבסיסי צה"ל השונים החלו לגלות שכמויות מזון גדולות אינן מגיעות לבסיסים. אז, החלה להתערב המשטרה הצבאית ופתחה בחקירה באמצעות מצלמות נסתרות ומעקבים אחרי נהגי המשאיות. המעקב גילה כי הנהגים נהגו לעצור במקומות מוסכמים מראש, ואז היו מעבירים את הסחורה לרוכשים. היקף הגניבה מוערך בכמה מאות אלפי שקלים.

"זהו מקרה קלאסי של פשיעה", אמר סא"ל גיל ממון, מפקד היחידה המרכזית לחקירות מיוחדות במשטרה הצבאית. "היום בשעות הבוקר החלה החקירה הגלויה. אספנו את הנהגים שגנבו מהבתים שלהם והם הועברו לחקירה במשטרת ישראל מכיוון שהם אינם חיילים. אני מאמין שבימים הקרובים יוגשו נגדם כתבי אישום".

סא"ל ממון סיפר על שיטת הגניבה המתוחכמת. "שלוש פעמים בשבוע מפזר צה"ל מזון לבסיסים. עקבנו אחרי משאיות שיוצאות מאזור המרכז לכל הארץ, והצלחנו להתחקות אחריהן. אני יכול להגיד שכמות המזון שנגנבה היא רבה, כאשר הנהגים גנבו בעיקר בשר וגבינות - הנחשבים למוצרים יקרים בשוק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת