שגרה מתוחה: תלמידי הדרום שבים לבתי הספר

יותר מ-250 אלף תלמידים שבים הבוקר למוסדות החינוך בכל מרחב הנגב, לאחר שלושה ימים בבתים עקב ההסלמה במצב הביטחוני. "אנחנו שמחים על ההחלטות שקיבלו המנהיגים", אמר מנהל בית הספר שנפגע מגראד בבאר שבע. "יש חשש מסוים, אבל משתדלים לחזור לשגרה עד כמה שניתן"

ביישובי הדרום מנסים הבוקר, לאחר חמישה ימים של טילים ורקטות, לשוב לשגרה. יותר מ-250 אלף תלמידים וסטודנטים שבים כעת לגנים, לבתי הספר, למכללות ולאוניברסיטאות. אמש הוחלט בפיקוד העורף לשוב ללימודים רגילים, למרות טיל הגראד שפגע אמש בלב העיר נתיבות. חיל האוויר תקף ברצועת עזה לאחר שיגור הגראד.

רם, מנהל בית הספר בבאר שבע שנפגע השבוע מטיל גראד, אמר הבוקר בריאיון לגלי צה"ל כי "הכל נראה בסדר גמור. הילדים מתחילים להגיע, מביעים קצת חששות אבל אנחנו מרגיעים אותם".

על יום פגיעת הטיל סיפר: "הייתי בבוקר בבית הספר אחרי שהכנו את התכנית לשעת חירום, פיזרנו את הצוותים, חזרתי לביתי בנתיבות ומשם נודע לי על הטיל. ראינו את הנזקים הרבים, אבל אנחנו שמחים על ההחלטות שקיבלו המנהיגים. אנחנו מבינים איזה נס גדול נעשה עם הנחיתה הזו, מודים לקדוש ברוך הוא וחוזרים לשגרה".

"יש חשש מסוים, אנחנו לא תמימים, אבל משתדלים לחזור לשגרה עד כמה שניתן", הוסיף המנהל. "אנו מודעים לחששות התלמידים וההורים, צוותי ההוראה מונחים לפתוח את היום בתפילה ושיחת אוורור שבה התלמידים ידברו על הרגשות שלהם".

הילדים מאוד חוששים - אבל מעדיפים לחזור לחברים בבית הספר

אתי בן כליפה, תושבת נתיבות ואם לשלושה ילדים בני 4, 6, ו-9 מספרת שלא היה לה פשוט לקחת הבוקר את הילדים לבית הספר. "הילדים מאוד מפוחדים, במיוחד הגדול בן ה-9. הוא כל הזמן אומר כשיש אזעקה הוא רועד וקר לו, ולכן הוא ישן איתי בלילה מאז יום שישי במיטה. הבוקר החלטתי שאני לא לוקחת אותם לבית הספר, אבל אחרי התייעצות איתם, הם הסבירו שהם רוצים ללכת לבית הספר כי משעמם להם והם לא רוצים להישאר לבד בבית כשאני בעבודה", סיפרה בריאיון לערוץ החדשות.

הרקטה שהתפוצצה הבוקר בנתיבות, נפלה קרוב מאוד לביתה וגרמה לבהלה גדולה. "הילדים ישנו וגם בעלי, אני צפיתי בטלוויזיה כשפתאום הייתה אזעקה", סיפרה. "יצאנו לחדר המדרגות ואז נשמע בום מחריד שזעזע את כל הבית. עוצמת הבום הייתה מאוד מאוד חזקה, וכשנכנסנו הביתה חזרה ראינו שזה נפל ממש קרוב. אין לנו מרחב מוגן, והמקלט שפועל בשכונה פרוץ ואין שמל בדרך אליו, אז עד שלא יוסדר החוב לחברת החשמל לא יהיה בו חשמל".

חיל האוויר תקף פעמיים ברצועה

אחרי הירי אמש לנתיבות, בו נפצע אדם אחד באורח קל, חיל האוויר תקף במהלך הלילה פעמיים בצפון רצועת עזה. בצה"ל מדגישים כי התקיפה מהווה תגובה לירי אמש וכי הצבא לא יסבול כל ניסיון פגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל.

מדובר צה"ל נמסר כי הותקפו שני מוקדי פעילות טרור בצפון הרצועה, אך לא נמסר מה בדיוק הותקף. מחיל האוויר נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות וכי לא היו נפגעים לכוחות צה"ל. עוד נמסר, כי התקיפה מהווה תגובה לירי תלול המסלול לעבר שטח מדינת ישראל. "צה"ל ימשיך לפעול בנחישות, בזמן ובמקום שיבחר כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל. חמאס הוא הכתובת לכל ירי לעבר ישראל ועליו האחריות".

אתמול נורו לא פחות מ-13 רקטות לשטח ישראל מאז כניסת הפסקת האש לתוקף שלשום בלילה. הרקטה האחרונה שנורתה - מסוג גראד - נפלה בסביבות 22:00 הערב בלב אזור מגורים בנתיבות. גבר כבן 40 נפצע קל ושמונה אחרים לקו בחרדה. יתר הנפילות שנרשמו אמש נרשמו ביישובים במערב הנגב. איש לא נפגע, ולא נגרם כל נזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת