חיל האוויר תקף הלילה פעמיים בעזה

לאחר 13 רקטות ששוגרו אתמול לעבר ישראל, צה"ל תקף בלילה שני מוקדי פעילות טרור בצפון הרצועה. בחיל האוויר מדגישים כי התקיפות מהוות תגובה לירי אתמול, וכי הצבא לא יסבול שום ירי לעבר ישראל מהרצועה

תקיפות חיל האוויר, ארכיון (רויטרס)

סוף לרגיעה? אחרי הירי אמש לנתיבות, בו נפצע אדם אחד באורח קל, חיל האוויר תקף במהלך הלילה פעמיים בצפון רצועת עזה. בצה"ל מדגישים כי התקיפה מהווה תגובה לירי אמש וכי הצבא לא יסבול כל ניסיון פגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל.

מדובר צה"ל נמסר כי הותקפו שני מוקדי פעילות טרור בצפון הרצועה, אך לא נמסר מה בדיוק הותקף. מחיל האוויר נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות וכי לא היו נפגעים לכוחות צה"ל.

עוד נמסר, כי התקיפה מהווה תגובה לירי תלול המסלול לעבר שטח מדינת ישראל. "צה"ל ימשיך לפעול בנחישות, בזמן ובמקום שיבחר כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל. חמאס הוא הכתובת לכל ירי לעבר ישראל ועליו האחריות".

אתמול: 13 רקטות נורו לעבר ישראל

אתמול נורו לא פחות מ-13 רקטות לשטח ישראל מאז כניסת הפסקת האש לתוקף שלשום בלילה. הרקטה האחרונה שנורתה - מסוג גראד - נפלה בסביבות 22:00 הערב בלב אזור מגורים בנתיבות. גבר כבן 40 נפצע קל ושמונה אחרים לקו בחרדה. יתר הנפילות שנרשמו אמש נרשמו ביישובים במערב הנגב. איש לא נפגע, ולא נגרם כל נזק. למרות הירי המתמשך אל הדרום במהלך אתמול הוחלט בעצה אחת עם פיקוד העורף כי היום יתקיימו הלימודים כרגיל בכל מרחב הנגב.

אתמול התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לאירועי הימים האחרונים ואמר: "המסר שלנו ברור: שקט יביא שקט. כל מי שיפר אותו או אפילו ינסה להפר אותו - הכוונת שלנו תמצא אותו. פגענו במדויק במחוללי הטרור, במפקדי הטרור, בתשתיות הטרור ובטילים רבים שכוונו לעבר ערינו ויישובינו".

נתניהו ביקש גם להעביר מסר לתושבי הדרום ואמר: "אני מצדיע להם על כושר העמידה האיתן שהם מפגינים מול הטרור. זה מרכיב מרכזי בביטחון הלאומי שלנו. ישראל היא מדינה שוחרת שלום, אבל אנחנו ערוכים לכל אתגר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת