הלילה: צה"ל יעביר מסע כומתה בשידור חי

אחרי שפחתו טוויטר, אינסטגרם ועמוד בפייסבוק, החליטו בצה"ל להתקרב עוד יותר לציבור בישראל ובעולם ולערוך שידור חי ממסע כומתה צבאי. הלילה רבבות יוכלו להיכנס לפייסבוק של צה"ל ולצפות בתותחנים מסיימים מסלול ומקבלים כומתה במסע מפרך שלראשונה יועבר גם בלייב. גורם צבאי: "זירת המלחמה הבאה - ברשת"

הלילה: מסע כומתה יועבר בלייב (חדשות 2)

צה"ל בלייב: לראשונה, הוחלט בצבא לקיים שידור חי מיוחד באינטרנט לעיני כל ממסע כומתה של התותחנים בדרום. כחלק ממאמצי הכניסה לתחום הניו מדיה הוחלט על השידור שיועבר בפייסבוק של צה"ל בעברית ובאנגלית, כך שגם צופים מסביב לעולם יוכלו להצטרף לחוויה הייחודית.

השידור שיועבר החל מחצות הלילה דרש הכנות מוקדמות רבות. לצורך תפעולו נשלח היום חייל לבסיס ההכשרה של התותחנים "שבטה" בדרום עם ציוד ייעודי ובאמצעותו יועבר השידור. בנוסף, מפקד בסיס שבטה אישר את קיום השידור וכך גם גורמי ביטחון המידע הצבאיים. ביום שני הקרוב יתגייסו הטירונים הצעירים לחיל התותחנים, חיל שעבר מתיחת פנים בשנים האחרונות ומושך לאחרונה עוד ועוד חיילים שכן הוא משלב שטח עם טכנולוגיה מתקדמת ביותר.

ברצונכם לצפות בשידור? הצטרפו לפייסבוק של צה"ל

גורם צבאי סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט על ההחלטה לקיים את השידור. "ברגע שנודע לנו על מועד מסע הכומתה, החלטנו לעשות משהו מיוחד, ראשוני ולא שגרתי ולערוך שידור חי מהשטח, דרכו יוכלו חברי העמוד של צה"ל לצפות בלוחמים צועדים לעבר הכומתה הנכספת", סיפר הגורם צבאי. "צה"ל נכנס לרשתות החברתיות כי זו הזירה הבאה - הצופים בבית יוכלו לכתוב תגובות נלהבות לחבריהם, ואלה יוכלו לראות את השידור לאחר שיסיימו את המסע".

בצה"ל מבינים שזירת המלחמה הבאה היא ברשתות החברתיות. לפני כחודש נפתח עמוד הפייסבוק הרשמי של צה"ל וגרף כבר קרוב למאה אלף לייקים. בצבא מקווים למשוך עוד ועוד גולשים מהארץ ומהעולם לעמוד הרשמי שמעדכן 24 שעות ביממה על הנעשה בצה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת