דיווח פלסטיני: אסיר נוסף ששוחרר בעסקת שליט נעצר

מאז שובו של החייל החטוף מעזה ויציאתם לחופשי של 1,027 מחבלים, לכדו כוחות הביטחון חמישה מהם והשיבו אותם אל הכלא הישראלי. הפעם מדובר בצעיר מחברון, שלפי דיווחים שונים נעצר בדרכו לביתו. בצה"ל טרם אישרו את הפרטים

המגמה להשבתם של משוחררי עסקת שליט אל בתי הכלא הישראלים תופסת תאוצה, ולפי דיווחים פלסטינים מהערב נעצר אסיר לשעבר נוסף בידי כוחות הביטחון. האיש, עז א-דין אבו סנינה, בן 19, נלכד לפי הדיווחים במחסום ג'בע שבגדה המערבית בעד שעשה את דרכו בחזרה לביתו שבחברון. לפי שעה, טרם אישרו בדובר צה"ל את הפרטים.

בשבוע שעבר נעצר בעיירה יטא שבדרום הר חברון חאלד מחמרה, ששוחרר גם הוא בעסקת שליט. הוא חשוד בהעברת כספים לתשתיות טרור. באירוע שבו נלכד נדקר חייל צה"ל בצווארו.

שני המקרים האחרונים מצטרפים לזה של הנא שלבי - שבאוקטובר האחרון יצאה גם היא מהכלא הישראלי ולאחרונה נלכדה שוב בתנאי מעצר מינהלי. היא הכריזה על שביתת רעב וזכתה לתמיכתן של עשרות נשים פלסטיניות וישראליות שהפגינו למענה במחסום קלנדיה - ופוזרו תוך הפעלת כוח רב.

רוב האסירים ה"כבדים" שיצאו אל החופש באוקטובר האחרון גורשו לרצועת עזה או לחו"ל. עם זאת, מאות מהם - המשתייכים לחמאס - שבו אל שטח הגדה המערבית. עם מעצרו של אבו סנינה, עומד מניין אסירי עסקת שליט שנעצרו שוב על חמישה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת