נתניהו על הרגיעה: "מי שיפר את השקט, הכוונת שלנו תמצא אותו"

ראש הממשלה התייחס הערב לסבב הלחימה ולרגיעה שהושגה בעקבותיו: "המסר שלנו ברור - שקט יביא שקט. כל מי שיפר אותו או אפילו ינסה להפר אותו – הכוונת שלנו תמצא אותו". לדבריו, ישראל פגעה במדויק במחוללי הטרור ובמפקדים ושיבח את תושבי הדרום

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב בכנס המנכ"לים של משרדי הממשלה לסבב הלחימה הנוכחי שהסתיים היום ואמר: "הפעילות האחרונה היא עדות למדיניות של הממשלה בראשותי, פעילות התקפית כדי למנוע פגיעה באזרחי ישראל והגברה ההגנה על העורף".

לדבריו של ראש הממשלה, "המסר שלנו ברור: שקט יביא שקט. כל מי שיפר אותו או אפילו ינסה להפר אותו – הכוונת שלנו תמצא אותו. פגענו במדויק במחוללי הטרור, במפקדי הטרור, בתשתיות הטרור ובטילים רבים שכוונו לעבר ערינו ויישובינו".

עוד אמר נתניהו, כי הוא "רוצה לשבח את פעולתם המצוינת של צה"ל, של חיל האוויר ולוחמי ולוחמות כיפת ברזל. אני מבקש לשבח את ראשי הרשויות שגילו מנהיגות ואחריות. ומעל לכל אני מצדיע לתושבי הדרום שגילו כושר עמידה איתנה מול הטרור. החוסן שהם הפגינו הוא מרכיב מרכזי בביטחון הלאומי שלנו. ישראל היא מדינה שוחרת שלום, אבל אנחנו ערוכים לכל אתגר".

ראש העיר באר שבע: "חבל שלא נכנסו לעקור תשתיות הטרור"

מוקדם יותר הערב התייחס ראש העיר באר שבע לרגיעה עם הפלסטינים ואמר, כי "הפסקת האש משרתת רק את הג'יהאד האסלאמי, אנחנו נשכנו שפתיים".

"כולנו רוצים לחזור לשגרה", אמר דנילוביץ' והוסיף כי הוא סומך על ראש הממשלה בנימין נתניהו ועל שר הביטחון אהוד ברק. "אבל אי אפשר שכל פעם מחדש קו אדום ייפרץ", אמר.

לדבריו של דנילוביץ', "אי אפשר להבטיח שישראל תפסיק עם הסיכולים הממוקדים. ההרתעה של מדינת ישראל, של צה"ל, חייבת לחזור". דנילוביץ' הוסיף גם כי עמדותיו מייצגות את עמדת עם ישראל: "אני מאוד מתון בדעות שלי, אבל אוי לה לאומה שלא יודעת להגן על גבולותיה. חבל מאוד שלא נכנסנו ועקרנו את תשתיות הטרור", דבריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הסלמה בדרום - כותרות אחרונות בחדשות 2 באינטרנט:

ילדי הדרום לנשיא פרס: "תביא שקט עם עזה"

הרמטכ"ל על הרגיעה: "שקט ייענה בשקט, אש תיענה באש"

הג'יהאד חוגג: "ניצחון היסטורי לדם החללים"

שר החינוך סער: "סבבי ההסלמה הללו בלתי נסבלים"

פרשנות: הישג לצה"ל, פעילי הג'יהאד בבעיה קשה