ראש העיר באר שבע: "חבל שלא נכנסנו לעקור תשתיות הטרור"

"הפסקת האש משרתת רק את הג'יהאד האסלאמי", כך אומר הערב ראש העיר באר שבע רוביק דנילוביץ'. לדבריו, "אי אפשר שכל פעם מחדש ייפרץ קו אדום". הוא הוסיף כי "אוי לה לאומה שלא יודעת להגן על גבולותיה"

"הפסקת האש משרתת רק את הג'יהאד האסלאמי, אנחנו נשכנו שפתיים", כך אמר הערב ראש העיר באר שבע רוביק דנילוביץ' בשיחה עם חדשות 2.

"כולנו רוצים לחזור לשגרה", אמר דנילוביץ' והוסיף כי הוא סומך על ראש הממשלה בנימין נתניהו ועל שר הביטחון אהוד ברק. "אבל אי אפשר שכל פעם מחדש קו אדום ייפרץ", אמר.

לדבריו של דנילוביץ', "אי אפשר להבטיח שישראל תפסיק עם הסיכולים הממוקדים. ההרתעה של מדינת ישראל, של צה"ל, חייבת לחזור". דנילוביץ' הוסיף גם כי עמדותיו מייצגות את עמדת עם ישראל: "אני מאוד מתון בדעות שלי, אבל אוי לה לאומה שלא יודעת להגן על גבולותיה. חבל מאוד שלא נכנסנו ועקרנו את תשתיות הטרור", דבריו.

רגיעה? נמשך טפטוף רקטות לעבר הדרום

גם לאחר ההכרזה של הג'יהאד של ניצחון והפסקת אש, הרקטות לא מפסיקות לטפטף בדרום הארץ. מאז הלילה נורו 11 רקטות ופצמ"רים לעבר עוטף עזה, אחת מהן התפוצצה בתוך יישוב במועצה האזורית אשכול וגרמה לנזק קל לרכוש ולמבנים.

בסיור שערכו שר הביטחון אהוד ברק ומפקד פיקוד הדרום אלוף טל רוסו באוגדת עזה הבוקר התייחסו השניים להסלמה בדרום והתייחסו לרגיעה. "לא נכון יהיה להגדיר מה הקווים שמבחינתנו יפרו את הרגיעה", אמר שר הביטחון ברק. "ההחלטה לחסל את מזכ"ל הוועדות קייסי הייתה נכונה".

"צה"ל יכה בכל מי שינסה לפעול נגדנו, אנחנו פועלים בצורה תכליתית ונכונה מול האיומים של ירי רקטי, לא נוכל לדעת מתי הפעם הבאה שניאלץ לפעול", הוסיף שר הביטחון והעריך כי "אם הכל יפעל כהלכה, תוך שלושה שבועות סוללה רביעית של כיפת ברזל תוצב בדרום".

"אנחנו לא מזלזלים בצד השני, יכולים להיות ניסיונות, גם להוביל מחדש פיגועים וגם צורות אחרות של יוזמות לירי באופן שמפיק מבחינתם את הלקחים, אבל צה"ל מנסה ופועל להיות תמיד צעד אחד קדימה- מוכן וערוך לתת ביטחון לאזרחי ישראל", הדגיש ברק. "שיעור היירוטים גבוה ביותר, הוא גם תורם לביטחון האזרחים, גם להרתעה של הצד השני וגם לחופש הפעולה ושיקול הדעת של הדרג המדיני".

"אנחנו נערכים לסוף הסבב", אמר מפקד פיקוד הדרום אלוף טל רוסו. "הימים הבאים יקבעו האם אנחנו הולכים לרגיעה - אנו מכינים מדרגות תגובה לכל התפתחות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הסלמה בדרום - כותרות אחרונות בחדשות 2 באינטרנט:

ילדי הדרום לנשיא פרס: "תביא שקט עם עזה"

הרמטכ"ל על הרגיעה: "שקט ייענה בשקט, אש תיענה באש"

הג'יהאד חוגג: "ניצחון היסטורי לדם החללים"

שר החינוך סער: "סבבי ההסלמה הללו בלתי נסבלים"

פרשנות: הישג לצה"ל, פעילי הג'יהאד בבעיה קשה