פלסטינים התפרעו סמוך לגדר - צה"ל ירה

במהלך מסע הלוויה של הרוגי התקיפות היום בצהריים במזרח בעזה, התפרעו פלסטינים סמוך לגדר. על פי דיווחי הפלסטינים, ארבעה מהם נפצעו מאש צה"ל ופונו לבית החולים. גורמי צבא לחדשות 2 באינטרנט: החיילים ביצעו ירי הרתעתי לאחר שביקשו מהפלסטינים שהתפרעו לסגת. צה"ל: לא מכירים שנפגעו חשודים, מבצעים בדיקות בעניין"

צה"ל: ביצענו ירי הרתעתי, אזור התקרית (AP)

כלי תקשורת פלסטיניים מדווחים כי במהלך הלווית הרוגי תקיפת צה"ל שנערכה היום בבית הקברות במזרח הרצועה, נפצעו ארבעה פלסטינים מאש כוחות צה"ל.

גורמי צבא סיפרו לחדשות 2 באינטרנט כי הפלסטינים התקרבו לגדר והתפרעו. לאחר שכוחות צה"ל קראו להם לסגת ולא נענו - פתחו החיילים ב"ירי הרתעתי". על פי הדיווחים בעזה, הארבעה נפצעו באורח לא ידוע ופונו לטיפול רפואי בבית החולים "שיפא".

מדובר צה"ל נמסר כי "כוח צה"ל זיהה התקהלות של כ-50 פלסטינים בקרבת גדר המערכת בצפון רצועת עזה. הכוח ביצע ירי הרתעתי לצורכי הרחקה וההתקהלות פוזרה". עוד נמסר כי "לא היו נפגעים לכוחותינו ולא נגרם נזק". באשר לטענות הפלסטינים על פצועים נמסר מצה"ל כי "טענות בנוגע לפגיעה בחשודים אינן מוכרות. צה"ל מבצע כעת בדיקות נוספות בעניין זה".

תקרית זו מצטרפת ל-9 הרקטות והפצמ"רים שנורו מאז ההסכמה על רגיעה בשעות הלילה. שר הביטחון ברק אמר בסיור באוגדת עזה כי "צה"ל יכה בכל מי שינסה לפעול נגדנו וכי דברים עדיין יכולים להתפתח". עוד ציין כי "לישראל יהיה את כל חופש הפעולה לפעול נגד כל מי שמכין וזומם פעולות נגד אזרחי המדינה וחיילי צה"ל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הסלמה בדרום - כותרות אחרונות בחדשות 2 באינטרנט:

ילדי הדרום לנשיא פרס: "תביא שקט עם עזה"

הרמטכ"ל על הרגיעה: "שקט ייענה בשקט, אש תיענה באש"

הג'יהאד חוגג: "ניצחון היסטורי לדם החללים"

שר החינוך סער: "סבבי ההסלמה הללו בלתי נסבלים"

פרשנות: הישג לצה"ל, פעילי הג'יהאד בבעיה קשה