גלנט: "ברק וגנץ מנהלים את המערכה היטב"

יואב גלנט, מי שהיה אמור להיות הרמטכ"ל בימים אלה אך הודח ברגע האחרון, התייחס היום ללחימה בדרום ושיבח את שר הביטחון והרמטכ"ל שמונה במקומו. "המערכה מנוהלת היטב", אמר גלנט. "מי שחושב שהמצב עכשיו הוא קשה, שייזכר מה קרה כאן לפני 3 או 4 שנים". על פרשת אי מינויו לרמטכ"ל: "אני בטוח שעשיתי גם מספר טעויות"

מי שהיה אלוף פיקוד הדרום והיה אמור להיות הרמטכ"ל אך הודח ברגע האחרון, התייחס הבוקר להסלמה בדרום. "המערכה מנוהלת היטב, גם על ידי שר הביטחון, גם על ידי הרמטכ"ל גנץ וגם על ידי אלוף פיקוד הדרום", אומר האלוף (במיל') יואב גלנט.

"כשאני מסתכל על הסבב הנוכחי שנוהל היטב, התוצאות הן בסדר גודל של יותר מ-90% לטובת מדינת ישראל אל מול חמאס", הסביר גלנט בריאיון לגלי צה"ל. "אין עניין להאריך את הסבב - יש לנו בעיות דחופות יותר".

מפקד פיקוד דרום לשעבר התייחס גם למצב היום לעומת המצב בתקופת "עופרת יצוקה". "מי שחושב שהמצב עכשיו הוא קשה, שייזכר מה קרה כאן לפני שלוש או ארבע שנים", הדגיש גלנט והוסיף כי "אילו הצד השני לא היה מגיב כלל, כל זה היה נמנע - אנחנו לא יזמנו מערכה, אלא סיכול".

"תרמתי את חלקי וכעת אני מביט על אחרים מבצעים את תפקידם - אני סמוך ובטוח שיצליחו בכך", הוסיף גלנט. "לא בכל מקום הייתי ולא בכל מקום אהיה".

גלנט מודה: "עשיתי מספר טעויות"

בראיון דיבר גלנט גם על תחושותיו האישיות בחודשים האחרונים, מאז בוטל מינויו לרמטכ"ל. "תרמתי את חלקי, וכעת אני מביט על אחרים מבצעים את תפקידם. אני סמוך ובטוח שיצליחו בכך. לא בכל מקום הייתי ולא בכל מקום אהיה", אמר האלוף במיל', "עשייה לאומית, גם בטחונית וגם אחרת, היא מלאכת מחשבת של הרבה מאוד אנשים לאורך הרבה מאוד שנים".

"אני בטוח שעשיתי גם מספר טעויות, כיוון שכל עשייה כרוכה בטעויות", אמר גלנט. לפרשת עמיקם סירב להתייחס, אך ציין רק כי מדובר ב"סערה בכוס של מים", וכי "אין לפרשה הזו שום קשר לתהליך המינוי". גלנט הוסיף שלא נעשו ניסיונות להפגיש בינו לבין הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי בשנה האחרונה, וסירב להשיב לשאלה אם ייענה בחיוב לניסיונות כאלה לכשיהיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הסלמה בדרום - כותרות אחרונות בחדשות 2 באינטרנט:

ילדי הדרום לנשיא פרס: "תביא שקט עם עזה"

הרמטכ"ל על הרגיעה: "שקט ייענה בשקט, אש תיענה באש"

הג'יהאד חוגג: "ניצחון היסטורי לדם החללים"

שר החינוך סער: "סבבי ההסלמה הללו בלתי נסבלים"

פרשנות: הישג לצה"ל, פעילי הג'יהאד בבעיה קשה