יום בחייו של מפקד המחוז הדרומי במשטרה

יוסי פריינטה נולד, גדל והתחנך בבאר שבע. היום, הוא ושני אחיו המשרתים במשטרה מנסים לשמור על שגרת החיים ועל מינימום נפגעים במהלך סבב ההסלמה הנוכחי. "התכוננו, נערכנו ולא הופתענו", אומר פריינטה

ניצב יוסי פריינטה משמש כמפקד מחוז הדרום מזה עשרה חודשים, וסבב ההסלמה הנוכחי הוא למעשה טבילת האש הראשונה שלו. פריינטה, תושב באר שבע, למעשה מנהל את השוטרים במחוז בו נולד, ובו גרים הוריו ואחיו המשרתים תחתיו במשטרה.

"אמא שלי תמיד מתקשרת כשיש נפילות לשאול אותי: מה יהיה? אני אומר לה שיהיה טוב, אני מאמין בזה", אומר פריינטה בין הערכת מצב אחת לתדרוך הכוחות בעורף. בהמשך סדר יומו, הגיע פריינטה ללשכתו של ראש העירייה דנילוביץ', על מנת לעדכן אותו במתרחש ועל עבודת השוטרים. "כולם עובדים במשמרות של 12 שעות, מבינים את המשימה ואף אחד לא בוכה".

ובנוגע לסבב ההסלמה? עושה רושם שפריינטה לא הופתע. "ידענו שזה עניין של זמן עד שיגיע סבב הסלמה נוסף והכנו את עצמנו: יש לנו אמצעים שלא היו לנו בעבר. אם נצטרך, נמשיך לפעול בסבלנות ובנחישות עד שזה יסתיים".

פריינטה צריך בימים הללו אמנם לשים את הדגש על האירועים הביטחוניים, אבל העבריינים במחוז הדרום לא עושים לו הנחות. "זה שיש ימי לחימה זה לא תירוץ, בסוף השנה יבחנו את נתוני הפשיעה ואנחנו לא נפקיר את התושבים".

על אף שהוא נבוך מהמצלמות, הסכים פריינטה בסופו של דבר לשוחח איתנו, לאחר שהבין כי זה מדרש וחיוני לדבר עם הציבור, חשוב לאזרחים וגם לו עצמו. "אני הכי מותש היום, בעיקר מהנוכחות של המצלמות", סיכם.

כל העדכונים על ההסלמה בדרום - בחדשות 2 בפייסבוק