ירי לעבר אשקלון; שני אנשי ג'יהאד נהרגו בעזה

גם הערב ממשיכים ארגוני הטרור בירי לעבר ישראל. מטח של 3 רקטות נורה לכיוון אשקלון - מערכת כיפת ברזל יירטה שתיים מהן, והשלישית נחתה בשטח פתוח ללא נפגעים או נזק. במקביל מדווחים בעזה כי חה"א חיסל שני פעילים בג'יהאד האסלאמי

כבר ארבעה ימים שהדרום נמצא תחת אש, אך נראה שאנו צפויים לראות המשך ללחימה - אם לא הידרדרות נוספת.

גם הערב נמשך ירי הרקטות לעבר יישובי הדרום. שלוש רקטות נורו משטח רצועת עזה לעבר אשקלון. שתיים מהן יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל, והשלישית התפוצצה בשטח פתוח ולא גרמה לנפגעים או לנזק.

במקביל, מדווחים בעזה כי כלי טיס של חיל האוויר תוקפים מטרות בשכונת סג'עיה שבמזרח הרצועה. מהדיווח עולה כי שני פעילים בג'יהאד האסלאמי נהרגו. בדובר צה"ל אישרו כי כלי טיס של חיל האוויר ביצע הערב ירי לעבר חוליית מחבלים שעסקה בהכנות אחרונות לביצוע ירי תלול מסלול, לטווח בינוני לעבר שטח מדינת ישראל בצפון רצועת עזה. "מדובר בחוליה שביצעה בימים האחרונים ירי לטווח בינוני. כמו כן כלי טיס של חיל אתרי שיגור בצפון הרצועה. זוהו פגיעות מדויקות במטרות", לשון ההודעה.

הערב יירטה מערכת כיפת ברזל רקטה שנורתה לכיוון אשדוד, זאת לאחר שמוקדם יותר פגעה רקטה ישירות בבית בעיר - באירוע שהסתיים בנס ללא נפגעים. שלוש רקטות נוספות נורו לכיוון המועצה האזורית באר טוביה ולעבר באר שבע. שלושתן התפוצצו בשטחים פתוחים ולא גרמו לנזק או לנפגעים.

מחצות ועד לשעה 21:00 נורו כ-40 רקטות לישראל, כך דיווחו במחוז הדרומי של המשטרה. 16 מהרקטות נחתו בגזרת לכיש, ו-24 מהרקטות התפוצצו בשטח מרחב הנגב. עוד הוסיפו במשטרה כי כ-170 רקטות נורו מאז תחילת סבב ההסלמה. מערכת כיפת ברזל יירטה בהצלחה כ-70 מהן.

גורמים בחיל האוויר סיפרו הערב, כי בעקבות תרחישי ההסלמה, הם ינסו להקדים את קליטת הסוללה הרביעית של מערכת כיפת ברזל - וברצונם להפוך אותה למבצעית כבר בעוד כשבועיים.

כל העדכונים על ההסלמה בדרום - בחדשות 2 בפייסבוק

בכיר בצה"ל: ארגוני הטרור מתוסכלים

קצין בכיר בפיקוד הדרום אמר היום "זה הולך להימשך עוד זמן, אנחנו לא רואים כרגע איך זה מסתיים". הקצין התבדח וציין: "אני הבאתי צ'ימידן עם בגדים ומשחת שיניים". בצה"ל הבהירו כי החל מעכשיו, יקרה אחד משני תרחישים: הגעה להסכם על הפסקת האש בימים הקרובים או הסלמה משמעותית.

אותו בכיר הוסיף: "אנחנו מצליחים לגרום לארגוני הטרור תחושת כישלון קשה. כרגע אנחנו פגענו ב-22 מחבלים במהלך הסבב הנוכחי - אבל הארגונים ממשיכים לקבל סיוע, במיוחד מאירן, כדי לא לסיים את סבב הלחימה הנוכחי בתחושת כישלון קשה. הג'יהאד האיסלאמי לא סופר את החמאס ועושה כבשלו".

ארגון הג'יהאד האסלאמי, בראייתו, לא מגיע לכל הישג ולכן אנשיו ימשיכו בירי. המצרים מובילים מהלכים אך לא בקצב מהיר מספיק ובסך בכל המצב בסיבוב הלחימה האחרון מוגדר "סטטי".

צה"ל, מצידו, מוכן להסלים את פעולותיו ולעלות עוד ועוד מדרגות. "הכל כבר מוכן", אמרו היום בכירים. הפירוש הוא שיש לא מעט יחידות שיודעות מה הן אמורות לעשות וכיצד, וייתכן שהמטרות הבאות שייפגעו יהיו מטרות תשתית כואבות יותר.

במערכת הביטחון לא פוסלים אפשרות של הפסקת אש, אך מתקשים לראות איך זה קורה בינתיים. גם בצה"ל נערכים לאפשרות של גיוס מילואים לקראת עוד הסלמה אפשרית.

בהכנת הידיעה השתתפו: רוני דניאל, ניר דבורי, משה נוסבאום, מתן חצרוני ותמיר סטיינמן

הסלמה בדרום - עדכונים אחרונים בחדשות 2 באינטרנט:

פגיעה ישירה באשדוד, ירי לבאר שבע

רה"מ: "ערוכים להרחיב את הפעילות"

הג'יהאד מלגלג: "תמשיכו לשבת במקלטים"

צפו: מחסן אמל"ח מותקף מהאוויר - ובוער

חתונה בצל הגראדים: "אף אחד לא שמע את האזעקות"

הערכת מצב בקריה: "לא" להפסקת אש

חמאס לישראל: "אל תבחנו את הסבלנות שלנו"