כך זה נראה: רגע התקיפה בסוריה

האופוזיציה הסורית מפרסמת סרטון שמתעד, לטענתה, את הפיצוץ לו גרמה התקיפה שסוריה מייחסת לישראל בשטחה. 4 גיחות, מספרים בסוריה, הביאו ל-10 פיצוצים. היעד: מחסני טילים‎

שעות ספורות לאחר הדיווחים של הטלוויזיה הממלכתית בסוריה וארגון חיזבאללה על תקיפה של מטוסי קרב ישראלים נגד שני מתחמים צבאיים סמוך לבירת סוריה דמשק, מפיצה האופוזיציה הסורית את התיעוד של רגע אחד הפיצוצים על הקרקע. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

לפי דיווחי האופוזיציה הסורית, כעשרה פיצוצים נשמעו בעקבות התקיפה של יעדים צבאיים סמוך לדמשק. סביר להניח שחלק מהם נשמעו מהתקיפה עצמה, ואחרים היו פיצוצי משנה. הדיווחים השונים מנו בסך הכל ארבע גיחות של המטוסים.

מתקן נשק כימי

מהדיווחים עולה כי אחד המתקנים שהותקף נמצא סמוך לנמל התעופה הבינלאומי בדמשק. במתקן זה מפתח הצבא הסורי נשק כימי וכן פיתוחים שונים בתחום הטילים. במקום נמצאים גם מחסנים גדולים של טילים ותחמושת. המטרה הזו הותקפה גם בחודש מאי 2013.

המטרה השנייה שהותקפה, כך על פי הדיווחים, היא מתחם צבאי באזור דימאס - סמוך לכביש ביירות-דמשק הישן. בסוריה מדווחים כי צבא סוריה הגיב בירי נ"מ לעבר כלי הטיס.

מיקום ההתקפה (חדשות 2)

אחר הצהריים נראו מעל קריית שמונה שובלי מטוסים. בשלב זה לא נמסרו הנחיות מיוחדות לתושבי הצפון.

בתגובה לתקיפה הודיע צבא סוריה: "בתקיפה לאור היום פגע האויב הציוני אחר הצהריים בשני אזורים בטוחים בפאתי דמשק - דימאס ונמל התעופה הבינלאומי האזרחי של דמשק - תקיפה שגרמה לפגיעה ברכוש בחלק מהמתקנים".

מיקום התקיפה בסוריה (האופוזיציה הסורית)

לטענת הצבא הסורי, מטרת "מעשה התוקפנות הישיר של ישראל הייתה לסייע לטרוריסטים בסוריה. המטה הכללי של צבא סוריה מדגיש שתקיפה כמו זו לא תניא אותו מהמשך לחימתו בטרור על כל סוגיו, מנגנוניו וזרועותיו ברחבי אדמת המולדת".

בהכנת הכתבה השתתף גלעד גמליאלי.