המשטרה: הירי לדרום - יותר מבעופרת יצוקה

170 רקטות נורו עד כה לשטח ישראל במהלך סבב ההסלמה האחרון, גורמים במשטרה הגדירו את המספר הזה כ"קשה יותר מהירי לעבר העורף במבצע עופרת יצוקה ובמלחמת לבנון השנייה". בשל כך, מתכננים בצה"ל להקדים את קליטתה של סוללת כיפת ברזל נוספת, רביעית במספר

גם היום נשאר קצב האש יציב. מאז תחילת סבב ההסלמה ביום שישי האחרון, נורו לשטח ישראל 170 רקטות קסאם וגראד. על פי גורמים במשטרה, מדובר בקצב ירי גבוה יותר ממלחמת לבנון השנייה בשנת 2006 וממבצע עופרת יצוקה בשנת 2009.

במקביל, ממשיכים בצה"ל להיערך להמשך הלחימה והתגברות הירי מרצועת עזה. במערך ההגנה האווירית, האחראית על מערכת כיפת ברזל, הביעו שביעות רצון מאחוז היירוטים המוצלחים שביצעו חיילי הסוללות. היום, הצליחה המערכת ליירט במקביל שלוש רקטות שכוונו למרכז אשדוד.

עם זאת, מדגישים בחיל האוויר כי עדיין ישנה זליגה, המאפשרת למספר בודד של רקטות לפגוע במרכזי הערים כמו אתמול בב"ש והיום באשדוד. "עליהם להישמע להוראות פיקוד העורף", אמר גורם בחיל. במקביל, וכחלק מהמשך ההיערכות, ינסו בצה"ל להשלים את קליטת הסוללה הרביעית של מערכת כיפת ברזל בתוך שבועיים - מוקדם מהצפוי.

כל העדכונים על ההסלמה בדרום - בחדשות 2 בפייסבוק

מסר מלוחמי כיפת ברזל: נעשה הכל לשמור עליכם

מאז החל סבב ההסלמה האחרון, עמלים לוחמי כיפת ברזל להגן על תושבי הדרום ליירט את הרקטות שנורות משטח רצועת עזה.

לסרטון שהפיץ חיל האוויר, הצטלמו מספר חיילים מאחת הסוללות המוצבות בדרום, חלקם אף תושבי הדרום ולמעשה מגינים על ביתם. "אנחנו עובדים במטרה לשמור עליכם ביום ובלילה. עבדנו קשה בסוף השבוע - אבל עשינו את זה עם חיוך ובאחריות", אמרו החיילים.

"אנחנו לא מתכוונים להתייאש", הוסיפו, "ואנחנו חייבים לעשות הכל על מנת להגן על תושבי הדרום ועל המדינה מהירי הרקטי. אנחנו חושבים עליכם כל המזן, ונמשיך להגן עליכם". גם החיילים ביקשו מהתושבים להישמע להוראות פיקוד העורף, הקוראות להישאר בבתים ולהיכנס למקלטים ולמרחבים המוגנים. "אנחנו סומכים על עצמנו. תושבי הדרום - אתם יכולים לישון בשקט", סיכמו החיילים.

הסלמה בדרום - עדכונים אחרונים בחדשות 2 באינטרנט:

גורם צבאי: ההסלמה בדרום עומדת להימשך

פגיעה ישירה באשדוד, ירי לבאר שבע

רה"מ: "ערוכים להרחיב את הפעילות"

הג'יהאד מלגלג: "תמשיכו לשבת במקלטים"

צפו: מחסן אמל"ח מותקף מהאוויר - ובוער

חתונה בצל הגראדים: "אף אחד לא שמע את האזעקות"

הערכת מצב בקריה: "לא" להפסקת אש

חמאס לישראל: "אל תבחנו את הסבלנות שלנו"