גורם צבאי: "ההסלמה בדרום - רגיעה או הסלמה משמעותית"

במערכת הביטחון לא רואים את סוף סיבוב הלחימה הנוכחי מול ארגוני הטרור בעזה. "הכל כבר מוכן לשלב הבא", אומרים הערב בכירים בצה"ל ומבהירים: "המצב הנוכחי לא יימשך. אם לא תהיה רגיעה, נראה הקצנה במצב"

יומה הרביעי של ההסלמה בדרום עומד להגיע לסיומו, אך נראה שאנו צפויים לראות המשך ללחימה - אם לא הידרדרות נוספת.

כל העדכונים על ההסלמה בדרום - בחדשות 2 בפייסבוק

קצין בכיר בפיקוד הדרום אמר היום "זה הולך להימשך עוד זמן, אנחנו לא רואים כרגע איך זה מסתיים". הקצין התבדח וציין: "אני הבאתי צ'ימידן עם בגדים ומשחת שיניים". בצה"ל הבהירו כי החל מעכשיו, יקרה אחד משני תרחישים: הגעה להסכם על הפסקת האש בימים הקרובים או הסלמה משמעותית.

אותו בכיר הוסיף: "אנחנו מצליחים לגרום לארגוני הטרור תחושת כישלון קשה. כרגע אנחנו פגענו ב-22 מחבלים במהלך הסבב הנוכחי - אבל הארגונים ממשיכים לקבל סיוע, במיוחד מאירן, כדי לא לסיים את סבב הלחימה הנוכחי בתחושת כישלון קשה. הג'יהאד האיסלאמי לא סופר את החמאס ועושה כבשלו".

ארגון הג'יהאד האסלאמי, בראייתו, לא מגיע לכל הישג ולכן אנשיו ימשיכו בירי. המצרים מובילים מהלכים אך לא בקצב מהיר מספיק ובסך בכל המצב בסיבוב הלחימה האחרון מוגדר "סטטי".

צה"ל, מצידו, מוכן להסלים את פעולותיו ולעלות עוד ועוד מדרגות. "הכל כבר מוכן", אמרו היום בכירים. הפירוש הוא שיש לא מעט יחידות שיודעות מה הן אמורות לעשות וכיצד, וייתכן שהמטרות הבאות שייפגעו יהיו מטרות תשתית כואבות יותר.

במערכת הביטחון לא פוסלים אפשרות של הפסקת אש, אך מתקשים לראות איך זה קורה בינתיים. גם בצה"ל נערכים לאפשרות של גיוס מילואים לקראת עוד הסלמה אפשרית.

יותר מ-35 רקטות גראד משעות הבוקר, שני פצועים קל

ארגוני הטרור ממשיכים במטחי ירי כבדים מרצועת עזה לשטח ישראל - עם יותר מ-35 רקטות גראד וקסאם שנורו מאז הבוקר. כל הרקטות יורטו על-ידי מערכת כיפת ברזל או התפוצצו בשטחים פתוחים, עד לשעות הצהריים - עם פגיעות בתוך אשדוד וסמוך לגדרה.

הערב יירטה מערכת כיפת ברזל רקטה שנורתה לכיוון אשדוד, זאת לאחר שמוקדם יותר פגעה רקטה ישירות בבית בעיר - באירוע שהסתיים בנס ללא נפגעים. שלוש רקטות נוספות נורו לכיוון המועצה האזורית באר טוביה ולעבר באר שבע. שלושתן התפוצצו בשטחים פתוחים ולא גרמו לנזק או לנפגעים.

בשעות הצהריים פגעה אחת הרקטות שנורו לאשדוד ישירות ברחוב ראשי בעיר. מהמקום פונתה אישה בת 80 שנפצעה באורח קל מרסיסים והדף, ואדם נוסף שנפצע קל. אדם אחד לקה באירוע לב בעקבות הפיצוץ, כמו כן טופלו במקום מספר נפגעי חרדה. עדי ראייה דיווחו כי כתוצאה מהנפילה הראשונה נגרם כבד לכלי רכב ולחנויות מרסיסים. לדברי תושבי השכונה, אין זו פעם ראשונה שרקטות פוגעות ברחוב. רקטה נוספת נפלה בשטח פתוח בעיר.

רה"מ: "ערוכים להרחיב את הפעילות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב בצהריים בכנסת ללחימה הגוברת בדרום הארץ ואמר: "צה"ל ממשיך לתקוף בעוצמה ובתקיפות את המחבלים בעזה. כל מי שמתכוון לפגוע באזרחים שלנו - אנחנו נכה בו".

"השילוב המנצח הוא בין אמצעי התקפה מוחצים, היכולת של צה"ל והפעילות של צה"ל לתקוף את המחבלים באשר הם, לבין אמצעי הגנה חשובים וכמובן גם החוסן של האזרחים בדרום, מאפשר לנו להכות בטרור בצורה מדויקת ומכאיבה", הוסיף נתניהו.

לדבריו, "אתמול נפגשתי עם 30 ראשי רשויות בדרום. הגיבוי וההבנה שקיבלתי, הם דוגמה למנהיגות שנבחנת ברגעים שכאלה. צה"ל ערוך להרחיב את הפעילות וימשיך בפעילות ככל שנדרש".

בהכנת הידיעה השתתף מתן חצרוני

הסלמה בדרום - עדכונים אחרונים בחדשות 2 באינטרנט:

פגיעה ישירה באשדוד, ירי לבאר שבע

רה"מ: "ערוכים להרחיב את הפעילות"

הג'יהאד מלגלג: "תמשיכו לשבת במקלטים"

צפו: מחסן אמל"ח מותקף מהאוויר - ובוער

חתונה בצל הגראדים: "אף אחד לא שמע את האזעקות"

הערכת מצב בקריה: "לא" להפסקת אש

חמאס לישראל: "אל תבחנו את הסבלנות שלנו"