רה"מ: "כל מי שמתכוון לפגוע באזרחים שלנו - אנחנו נכה בו"

"אנו מכים בטרור בצורה מדויקת ומכאיבה", כך אומר היום ראש הממשלה נתניהו, ביומה הרביעי של ההסלמה בדרום. לאחר שנורו מעל ל-20 רקטות מהבוקר על יישובי הדרום אמר רה"מ: "צה"ל ערוך להרחיב את הפעילות וימשיך בפעילות ככל שנדרש"

לקראת רגיעה? כנראה שלא. ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב בצהריים בכנסת ללחימה הגוברת בדרום הארץ ואמר: "צה"ל ממשיך לתקוף בעוצמה ובתקיפות את המחבלים בעזה. כל מי שמתכוון לפגוע באזרחים שלנו - אנחנו נכה בו".

כל העדכונים על ההסלמה בדרום - בחדשות 2 בפייסבוק

"השילוב המנצח הוא בין אמצעי התקפה מוחצים, היכולת של צה"ל והפעילות של צה"ל לתקוף את המחבלים באשר הם, לבין אמצעי הגנה חשובים וכמובן גם החוסן של האזרחים בדרום, מאפשר לנו להכות בטרור בצורה מדויקת ומכאיבה", הוסיף נתניהו.

לדבריו, "אתמול נפגשתי עם 30 ראשי רשויות בדרום. הגיבוי וההבנה שקיבלתי, הם דוגמה למנהיגות שנבחנת ברגעים שכאלה. צה"ל ערוך להרחיב את הפעילות וימשיך בפעילות ככל שנדרש".

קשישה נפצעה בפגיעה בחצר בניין באשדוד 

בתום לילה לא שקט בגזרת הדרום, פתחו הבוקר ארגוני הטרור במטחי ירי כבדים מרצועת עזה לשטח ישראל - עם 17 רקטות גראד שנורו מאז הבוקר. כל הרקטות יורטו על-ידי מערכת כיפת ברזל או התפוצצו בשטחים פתוחים, עד לשעות הצהריים - עם פגיעות בתוך אשדוד וסמוך לגדרה.

בשעות הצהריים פגעה אחת הרקטות שנורו לאשדוד ישירות ברחוב ראשי בעיר. מהמקום פונתה אישה בת 80 שנפצעה באורח קל מרסיסים והדף. כמו כן טופלו במקום מספר נפגעי חרדה. עדי ראייה דיווחו כי כתוצאה מהנפילה הראשונה נגרם כבד לכלי רכב ולחנויות מרסיסים. לדברי תושבי השכונה, אין זו פעם ראשונה שרקטות פוגעות ברחוב. רקטה נוספת נפלה בשטח פתוח בעיר.

כוחות גדולים של משטרה, מגן דוד אדום וכבאות הגיעו למקום. "מדובר בנס גלוי", אמר משה וייצמן חובש 'איחוד הצלה דרום'. "מספר רכבים וחלונות הבניינים הסמוכים לזירת נפילת הטיל נופצו. אני וחובשים נוספים טיפלנו בכעשרה נפגעי חרדה עד כה, למרבה הנס אין נפגעים בנפש".

ראש עיריית אשדוד, יחיאל לסרי, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "הרקטה פגעה בלב שכונת מגורים בעיר, נפילה בשטח די מאוכלס אבל ברוך השם בלי פגיעה במבנה. אין נפגעים בנפש, יש פגיעה ברכבים ומספר נפגעי חרדה קלים ביותר. מתוך כמעט 20 טילים פגיעה של טיל אחד זה הישג".

שעה קלה לפני כן התפוצצו שתי רקטות גראד בשטחים פתוחים בסמוך לבאר שבע ורקטה נוספת באזור גדרה, הנקודה הצפונית ביותר אליה שוגרו רקטות מאז החלה ההסלמה הנוכחית. הרקטה לא גרמה לנפגעים אול נזק כבד נגרם למבנים ולכלי רכב במקום. בנוסף התפוצצו שלוש רקטות קסאם בשטחים פתוחים במועצות האזוריות שער הנגב ואשכול, ללא נפגעים או נזק.

הסלמה בדרום - עדכונים אחרונים בחדשות 2 באינטרנט:

רה"מ: "ערוכים להרחיב את הפעילות"

הג'יהאד מלגלג: "תמשיכו לשבת במקלטים"

צפו: מחסן אמל"ח מותקף מהאוויר - ובוער

חתונה בצל הגראדים: "אף אחד לא שמע את האזעקות"

הערכת מצב בקריה: "לא" להפסקת אש

חמאס לישראל: "אל תבחנו את הסבלנות שלנו"