צפו: מחסן אמל"ח מותקף מהאוויר - ובוער

בתגובה לטענות הפלסטינים על פגיעה בחפים מפשע במהלך תקיפת בניין מגורים בג'בליה, משחרר דובר צה"ל את תיעוד התקיפה המוכיח: בקומת הקרקע של הבניין היה ממוקם מחסן אמל"ח. "מפעילי כלי הטיס חושבים פעמיים ושלוש כיצד לא לפגוע באזרחים, אבל לצערי ארגוני הטרור משתמשים באזרחים ובילדים כמגן אנושי", מסביר תא"ל מרדכי

בין התקיפות שביצע הלילה חיל האוויר ברצועת עזה בולט במיוחד יעד אחד בג'בליה בצפון הרצועה: מדובר במחסן אמצעי לחימה שהיה ממוקם בקומת הקרקע של בניין מגורים. הפלסטינים טוענים כי 3 פלסטינים חפים מפשע נהרגו ועוד עשרות נפצעו בתקיפה, אבל התיעוד מבהיר: במקום אוחסנו אמצעי לחימה בכמות גדולה.

דובר צה"ל חושף הבוקר את תיעוד התקיפה, כפי שצולם על-ידי כלי טיס של חיל האוויר. בין היתר צורף לסרטון התקיפה גם תיעוד מלפני שבוע, המציג משאית שפרקה אמצעי לחימה לתוך קומת הקרקע של המבנה. החלק השני של הווידאו מתעד את תקיפת המחסן ובעיקר את פיצוצי המשנה והבעירה המוגברת הנראים לאחר התקיפה, זאת בעקבות אמצעי הלחימה שאוחסנו במקום.

"מפעילי כלי הטיס חושבים פעמיים ושלוש כיצד לא לפגוע באזרחים"

"צה"ל פגע באופן ממוקד בקומת הקרקע", אמר דובר צה"ל, תא"ל יואב (פולי) מרדכי, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "אם בבניין מגורים מחביאים אמצעי לחימה – צה"ל צריך לפגוע בטרם זה יפגע בנו. היו שם פיצוצי משנה ולכן זאת התוצאה. מפעילי כלי הטיס חושבים פעמיים ושלוש כיצד לא לפגוע באזרחים, אבל לצערי אנחנו נלחמים בארגוני טרור שמשתמשים באזרחים ובילדים כמגן אנושי".

"בשלב זה אנחנו לא מדברים על סיום, ואנחנו ממשיכים לפגוע. אנחנו לא מדברים במושגים של מי המילה האחרונה אלא של ביטחון האזרחים בישראל. התושבים מצפים מצה"ל לפגוע בכל מי שיורה לעברם".

"החמאס לא נוקף אצבע ומאפשר את כל הירי הזה, הוא אמנם לא ביצע ירי בימים האחרונים, הירי מתבצע על ידי ארגונים אחרים נוספים, אבל זה לא פותר לחלוטין את החמאס מאחריות ומבחינתנו הוא הריבון", דברי דובר צה"ל. "אנחנו לוקחים בחשבון אופציה של הצטרפות החמאס ללחימה ולירי, אך אני לא ממליץ להם לעשות כך".

כל העדכונים האחרונים על ההסלמה בדרום: 

הירי לא פוסק: שני מטחי גראד יורטו בשמי באר שבע ואשדוד

חתונה בצל הגראדים: "אף אחד לא שמע את האזעקות"

הג'יהאד האסלאמי: נחריף הירי על ישראל

הערכת מצב בקריה: "לא" להפסקת אש

חמאס לישראל: "אל תבחנו את הסבלנות שלנו"